Sözcü Plus Giriş

Kritik eşikten geçti! Kartal Bebek hayata tutundu

Türkiye’nin seferber olduğu Kartal Bebek için ameliyattan sonra beklenen 48 saat sorunsuz bir şekilde atlatıldı. Anne Ahu Yıldırım, oğlunun bu kalp sayesinde hayata tutunduğunu söyledi.

10:13 -
Kritik eşikten geçti! Kartal Bebek hayata tutundu

5 aydır Almanya'da Giessen Üniversite Kliniği'nde yapay kalp makinesinde yeni kalp bekleyen Kartal bebek, geçtiğimiz Pazar gecesi yeni kalbine kavuştu. Ameliyattan sonra ilk 48 saatte herhangi bir komplikasyon oluşmaması ve vücudun yeni kalbi kabul etmesi için beklenmesi gereken süre de bitti. Kartal için kritik 48 saatin geçtiğini duyuran anne Ahu Yıldırım, doktorların Kartal'ı uyandırmaya çalıştığını yavaş yavaş kıpırdanmalar olduğunu söylerken, 1 ay yoğun bakımda kalacaklarını ifade etti.

Yapay kalbe veda

Vatan’da yer alan habere göre; Anne Ahu Yıldırım bu süreçte Kartal'ı hayata bağlayan Berlin Herat isimli Kalp Destek cihazının gönderilmesi sırasında ise duygu dolu anlar yaşadı. Oğlunun bu cihaz sayesinde hayata tutunduğunu belirten Yıldırım, bu cihazın Türkiye'deki çocuklar için de kullanılması gerektiğini söyledi.

İLGİLİ HABERTürkiye'nin beklediği haber geldi: Kartal bebek kalp nakli olduTürkiye'nin beklediği haber geldi: Kartal bebek kalp nakli oldu
Son güncelleme: 10:16 24.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more