Sözcü Plus Giriş

Kurban Bayramı tatili 6 gün mü 10 gün mü? Açıklama saati belli oldu… (Kurban Bayramı tatili 2017 ne zaman)

Kurban Bayramı yaklaşırken kaç gün tatil olacak sorusu durmaksızın merak ediliyor. Bakanların da gündemine gelen bayram tatili konusunda bugün resmi kararın açıklanması bekleniyor. Bakanlar, Veysel Eroğlu ve Mevlüt Çavuşoğlu geçtiğimiz günlerde bayram tatilinin uzaması konusunda olumlu mesajlar vermişti. Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 14.00'te Beştepe'de toplanacak Bakanlar Kurulu'nun bugünkü kararı bekleniyor. Toplanan Bakanlar Kurulu sonrası kararların 18:00'da açıklanacağı öğrenildi...

Sozcu.com.tr
12:57 -
Kurban Bayramı tatili 6 gün mü 10 gün mü? Açıklama saati belli oldu… (Kurban Bayramı tatili 2017 ne zaman)

Vatandaşlar ve turizmciler Kurban Bayramı tatilinin uzayıp uzamayacağını büyük bir merakla bekliyor. Kurban Bayramı’nın bu sene 30 Ağustos Zafer Bayramı’ına çok yakın bir tarihe denk gelmesi tatillerin birleşmesi ihtimalini ortaya çıkardı. Arefe gününün tam gün tatil kabul edilmesiyle doğrudan 6 güne çıkan Kurban Bayramı tatilinin şimdi 10 güne çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor. Eğer 28-29 Ağustos’da dahil edilirse tatilcileri ve turizmcileri sevindirecek haber gelecek, Kurban Bayramı tatili tam 10 güne çıkacak. 28 Ağustos günü başlayacak olan tatili 4 Eylül günü sona erecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, turizm açısından 10 gün tatilin açıkları kapama olarak fırsat vereceğini açıkladı.

İKİ BAKAN OLUMLU BİR BAKAN OLUMSUZ AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde tatil konusundaki sorulara iki bakan olumlu yönde cevaplar vermişti. Antalya milletvekili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Tercihimizi tabi ki turizmden yana kullanacağız. Ancak salı günü Bakanlar Kurulu'nda karara bağlayacağız” demiş ve kararın açıklanacağı bugünü işaret etmişti. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız açıkladı. Salı günü Bakanlar Kurulu toplanacak. Bakanlar Kurulu'nda karar verilecek. Benim düşüncemi soruyorsanız teklif gelirse müspet oy kullanacağım” demişti. Olumlu açıklama yapan bakanların yanında Ekonomi Bakanı Zeybekci, MÜSİAD Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Görüşmede basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Zeybekci, Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasıyla ilgili soruya, Turizmi destekler mi? Destekler. Türkiye olarak tatilden daha çok çalışmaya, üretmeye, ithalat yapmaya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Diğer taraftan bununla ilgili alınacak olan kararlara da saygı duyarız” cevabını verdi.

OTOBÜSLER ÜCRETSİZ OLACAK MI?

Bayramın birinci gününden sonuncu gününe kadar İstanbul'da hızlı feribot haricindeki deniz ve kara ulaşımlarında yüzde 50 indirimli olacak.

İLGİLİ HABER2017 Kurbanlık fiyatları ne kadar?2017 Kurbanlık fiyatları ne kadar?İLGİLİ HABERSozcu.com.tr bayram tatili konusunda milyonların sözcüsü olduSozcu.com.tr bayram tatili konusunda milyonların sözcüsü oldu
Son güncelleme: android-time 16:24 15.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more