Kurban Bayramı için geri sayım: Kurban Bayramı kaç gün tatil olacak?

Kurban Bayramı yaklaşırken tatil planları şekilleniyor. Kurban ibadetini gerçekleştirecek olan vatandaşlar Kurban Bayramı'na hazırlıksız yakalanmamak için Kurban Bayramı'nın ne zaman başlayacağını merak ediyor. İşte iki dini bayramımızdan biri olan Kurban Bayramı'nın ne zaman başlayacağına ve kaç gün tatil olacağına dair detaylar...

Kurban Bayramı için geri sayım: Kurban Bayramı kaç gün tatil olacak?

Kurban Bayramı yaklaşırken vatandaşlar hem kaç gün tatil olacağını hem de Kurban Bayramı’nın hnagi güne denk geleceğini merak ediyor. Kurban Bayramı’ne zamana denk gelecek? Kurban Bayramı’nda vatandaşlar kaç gün tatil yapacak? Bu sene uzun tatil bekleyenler için müjdeli bir haber var Kurban Bayramı ve resmi bayramlarımızdan olan Zafer Bayramı çok yakın tarihlere denk geliyor. Peki Kurban Bayramı ve Zafer Bayramı’nın tatili birleşecek mi? İşte Kurban Bayramı hakkında merak edilenler…

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN? TATİL KAÇ GÜN?

Kurban Bayramı normalde, arefe yarım gün olmak üzere 4 buçuk gün tatil oluyor. Arefeden önceki günün 30 Ağustos Zafer Bayramı olması sebebiyle tatil günü sayısının artması bekleniyor. Yarım gün olan arafe tatilinin tam güne çekilmesiyle 6 günlük bir tatilin ortaya çıkma ihtimali yüksek. Resmi makamlardan bu konuda gelecek açıklama merak ediliyor.

kurban-bayrami-kac-gun-tatil-olacak

KURBAN FİYATLARI ARTTI MI?

Gazete Habertürk’ün haberine göre, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, kurbanlık fiyatlarını artırarak havadan para kazanmak isteyenlere izin vermeyeceklerini söyledi.
“Stokçuluk yaparak bedavadan para kazanmak yok” diyen Fakıbaba, dün Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Olağanüstü Genel Kurulu'na katıldı. Fakıbaba, üretici ve tüketici arasındaki dengeyi kuracaklarını belirtirken, “Yetiştirici, çoban arkadaşım emek verirken, birileri parasının varlığına güvenip stok yapacak, ondan sonra gariban adam da ezilecek, yok öyle bir şey. Bu Fakıbaba'nın kitabında yazmaz, stokçuluk yaparak bedavadan para kazanmak yok” diye konuştu. Fakıbaba, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da kendisine, “Fakir fukaraya gerekli desteği vereceksin Fakıbaba” dediğini belirterek, “Kurbanlık fiyatlarını rahatlatmak için kolumuzu değil, vücudumuzu, canımızı ortaya koyacağız.
Yeter ki hem üreticimiz hem tüketicimiz kazansın. Havadan para kazanmak isteyenler, hayal kırıklığına uğrayacak, buna müsaade etmeyeceğiz” dedi. Stok yaparak vatandaşı zor durumda bırakanların malının elinde kalacağını vurgulayan Fakıbaba, tüketici hak ettiği fiyata ürün alırken, üreticinin de kazanacağını söyledi.