Kurban Bayramı için uzun tatil bekleyişi: Kurban Bayramı ile Zafer Bayramı tatili birleşecek mi? (2017)

Kurban Bayramı'nda kurban ibadetini gerçekleştirecek olanlar ve Kurban Bayramı tatilinden faydalanarak çeşitli ziyaretlerde bulunacak olanlar Kurban Bayramı ne zaman sorusunun cevabını merak ediyor. Kurban Bayramı ne zaman başlayacak? Bu sene Kurban Bayramı'nda kaç gün tatil olacak? Zafer Bayramı'na çok yakın bir tarihe denk gelen Kurban Bayramı'nda tatiller birleşecek mi? İşte kısa süre kala Kurban Bayramı hakkında merak edilenler...

Kurban Bayramı için uzun tatil bekleyişi: Kurban Bayramı ile Zafer Bayramı tatili birleşecek mi? (2017)

İki dini bayramdan biri olan Kurban Bayramı’na kısa bir süre kala birçok kişi Kurban Bayramı ne zaman sorusuna cevap arıyor. Kurban Bayramı bu sene önemli resmi bayramlarımızdan olan Zafer Bayramı’na çok yakın bir tarihe denk gelecek. Kurban Bayramı tatili Zafer Bayramı ile birleşirse tatil günü uzayacak ve tatilcileri sevindirecek. Henüz deniz sezonunun kapanmayacağı bir tarihe denk gelmesi sebebiyle turistik işletme sahipleri de tatilin uzamasını dört gözle bekliyor. Peki Kurban Bayramı ne zaman?

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN? KAÇ GÜN TATİL OLACAK?

Kurban Bayramı bu sene 1 Eylül tarihinde başlayacak. 31 Ağustos günü arefe olduğu için yarım gün tatil olacak, önceki gün 30 Ağustos Zafer Bayramı ve resmi olarak tatil. Eğer arefe günü yarım gün tatil tam güne çıkarılırsa tatil süresi uzuyor ve 6 günlük bir tatil ortaya çıkıyor. Bu konuda henüz resmi açıklama yapılmasa da beklentiler tatilin uzayacağı yönünde.

KURBANLIK FİYATLARI NASIL OLACAK?

Gazete Habertürk'ün haberine göre, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, kurbanlık fiyatlarını artırarak havadan para kazanmak isteyenlere izin vermeyeceklerini söyledi.
“Stokçuluk yaparak bedavadan para kazanmak yok” diyen Fakıbaba, dün Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Olağanüstü Genel Kurulu’na katıldı. Fakıbaba, üretici ve tüketici arasındaki dengeyi kuracaklarını belirtirken, “Yetiştirici, çoban arkadaşım emek verirken, birileri parasının varlığına güvenip stok yapacak, ondan sonra gariban adam da ezilecek, yok öyle bir şey. Bu Fakıbaba’nın kitabında yazmaz, stokçuluk yaparak bedavadan para kazanmak yok” diye konuştu. Fakıbaba, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da kendisine, “Fakir fukaraya gerekli desteği vereceksin Fakıbaba” dediğini belirterek, “Kurbanlık fiyatlarını rahatlatmak için kolumuzu değil, vücudumuzu, canımızı ortaya koyacağız.
Yeter ki hem üreticimiz hem tüketicimiz kazansın. Havadan para kazanmak isteyenler, hayal kırıklığına uğrayacak, buna müsaade etmeyeceğiz” dedi. Stok yaparak vatandaşı zor durumda bırakanların malının elinde kalacağını vurgulayan Fakıbaba, tüketici hak ettiği fiyata ürün alırken, üreticinin de kazanacağını söyledi.