Sözcü Plus Giriş

Kuzey Irak’taki 7,3’lük deprem Türkiye’deki fay hatlarını etkiler mi? Uzmanından ilk açıklama

Kuzey Irak'tan 7,3 şiddetinde son dakika bir deprem haberi geldi. Deprem Türkiye dahil 6 ülkede hissedildi. İTÜ Öğretim Üyesi Okan Tüysüz, depremin Türkiye'deki fay hatlarını etkileyip etkilemeyeceğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

23:01 -
Kuzey Irak’taki 7,3’lük deprem Türkiye’deki fay hatlarını etkiler mi? Uzmanından ilk açıklama

Kuzey Irak’ın Süleymaniye kenti merkezli 7,3 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem Türkiye’nin doğu ve güneydoğu bölgesindeki illerde hissedildi.

DEPREM YÜZEYE YAKIN

Konuyla ilgili NTV canlı yayınında konuşan İTÜ Öğretim Üyesi OKan Tüysüz, depremin yüzeye yakın olarak meydana geldiğini ve bu nedenle yıkımın yüksek olabileceğini söyledi.

İLGİLİ HABERSon dakika: Irak'ta 7.3 büyüklüğünde depremSon dakika: Irak'ta 7.3 büyüklüğünde deprem

TÜRKİYE’DEKİ FAY HATLARINI ETKİLER Mİ?

Depremin Türkiye’deki illerde de yakından hissedildiğini söyleyen Tüysüz, depremin merkez üssünün Türkiye’ye uzak olduğunu ve Türkiye’deki fay hatalarını etkilemeyeceğini söyledi. Artçı sarsıntıların beklendiğini ancak ne kadar süre sonra meydana geleceğinin bilinmediğini aktardı.

İLGİLİ HABERSon depremler: Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Bitlis, Van, Gaziantep, Mardin, Şırnak ve çevre illerde hissedilen depremin merkez üssü neresi?Son depremler: Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Bitlis, Van, Gaziantep, Mardin, Şırnak ve çevre illerde hissedilen depremin merkez üssü neresi?
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more