Sözcü Plus Giriş

KYK sorgulama ekranı (2017) KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK yurt başvuru sonuçları için heyecan dorukta. KYK başvuru sonuçlarını merak eden binlerce öğrencinin gözü kulağı ÖSYM'den yapılacak açıklamaya çevrilmiş durumda. Peki KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte KYK yurt başvuru sonuçları sorgulama ekranı...

15:10 -
KYK sorgulama ekranı (2017) KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı mı, KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak soruları güncelliğini koruyor. Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca değerlendirilen KYK yurt sonuçları için heyecan doruk noktasına ulaştı. Peki KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte KYK yurt başvuru sonuçları sorgulama ekranı…

KYK SONUÇLARI İÇİN AÇIKLAMA

Kurumdan yapılan açıklamaya göre; başvuru sonuçları en kısa sürede açıklanacak olup her türlü bilgiye http://yurtkur.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşılabilecek.

İLGİLİ HABER2017 KYK başvuruları için Yurtkur'dan açıklama geldi!2017 KYK başvuruları için Yurtkur'dan açıklama geldi!

BAŞVURU SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından bilgilerinde değişiklik olan öğrenciler, başvuru süresinin sonuna kadar bilgilerini yine “e-devlet” üzerinden güncelleyebilir. Yurt başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca 11 farklı kamu kurum ve kuruluşlarınca araştırılacak. Başvuru sonuçları KYK’nın kurumsal internet sitesi “yurtkur.gsb.gov.tr” üzerinden duyurulacak.

İLGİLİ HABERKYK yurt ve burs başvuruları nasıl yapılır? 2017 KYK yurt ve burs başvuruları!KYK yurt ve burs başvuruları nasıl yapılır? 2017 KYK yurt ve burs başvuruları!

BEYANI YANLIŞ OLANA BURS YOK

Kamu kurum ve kuruluşları nezdinde araştırılan beyanların aksi bir durum çıkması halinde burs ve öğrenim kredisi hakkı iptal edilmekte, bu noktada öğrencilerin kredi ve burs başvurusu yaparken verdikleri bilgilerin doğruluğu büyük önem taşıyor. Eğer başvuru sonrası beyan edilen bilgilerde bir değişiklik olduysa, müracaat tarihini takip eden 30 gün içinde dilekçeyle bildirilmesi gerekmekte. Sonuçların açıklanması ve işlemlerde elektronik posta adresi büyük önem taşıdığından, aktif bir elektronik posta hesabı verilmesi büyük önem taşıyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more