Maden ocağında göçük! Bir işçi öldü

Zonguldak'ın Kilimli İlçesi'nde, Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) ait maden ocağında meydana gelen göçükte maden işçisi 46 yaşındaki Fevzi Dereli hayatını kaybetti.

Maden ocağında göçük! Bir işçi öldü

Saat 03.00 sıralarında, Kilimli İlçesi’ndeki TTK Karadon Müessese Müdürlüğü’ne bağlı ocakta, yerin 360 ve 460 kotları arasında göçük meydana geldi. İşçilerden Fevzi Dereli, ani metan gazı püskürmesi sonucu meydana geldiği öğrenilen göçükte kaldı, bir işçi ise son anda kurtuldu. Mesai arkadaşları tarafından göçükten çıkarılan Fevzi Dereli’nin hayatını kaybettiği belirlendi. Ocaktan çıkarılan Dereli’nin cesedi, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

 

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Sekreteri Satılmış Uludağ, ani gaz püskürmesi sonucu meydana gelen göçükle ilgili olarak, “Nezaretçi arkadaşımız en son işçi arkadaşları aşağıya indiriyor. Gaz püskürmesiyle beraber postanın altında kalmış arkadaşımız. Diğer arkadaşlar aşağıdaymış. Bir arkadaş kendini kurtarıyor, bir arkadaş göçüğün altında kalıyor. Tüm camiamızın başı sağ olsun. Allah bir daha böyle acılar göstermesin” dedi.

resimid_4326847

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

DHA


Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...