Sözcü Plus Giriş

Mahmut Özer kimdir, kaç yaşında, alanı ne? Yeni ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer!

Mahmut Özer kimdir? Yeni ÖSYM Başkanı Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer oldu. Bizler de Mahmut Özer ile ilgili tüm merak edilenleri derledik. İşte detaylar...

08:15 -
Mahmut Özer kimdir, kaç yaşında, alanı ne? Yeni ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer!

Yeni Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı belli oldu. Bir süredir Bülent Ecevit Üniversitesi’nde Rektör olarak görev yapan Prof. Dr. Mahmut Özer, ÖSYM Başkanlığına atandı. Peki Mahmut Özer kimdir, kaç yaşında, Mahmut Özer’in alanı ne?

RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

Resim Gazete’den resmen yayımlanan karara göre ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Özer’in atanmasının 6114 sayılı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun’un 4’üncü maddesi gereğince uygun görüldüğü açıklandı.

İLGİLİ HABERYDS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2017YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2017

PROF. DR. MAHMUT ÖZER KİMDİR?

Tokat'ta 1970 yılında doğan Prof. Dr. Mahmut Özer, ilk ve ortaöğrenimini bu ilde tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden 1992'de mezun olan Özer, yüksek lisans ve doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalında tamamladı. Özer, 1992-1994 yıllarında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanında elektronik mühendisi, 1994-2002 yıllarında da Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksekokulu Elektrik Programında öğretim görevlisi olarak çalışmalarda bulundu.

Temmuz 2002'de Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde yardımcı doçentlik görevine başlayan Özer, aynı üniversitede 2005-2010 yıllarında doçent olarak görevine devam etti. Temmuz 2010 itibarıyla profesör olarak atanan Özer, 28 Kasım 2010 tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğüne atandı. İslam Dünyası Kalite Güvence Ajansları Birliği (AQAAIW) Başkanı ve Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Genel Kurul Üyesi olan Prof. Dr. Mahmut Özer, evli ve üç çocuk babası.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more