Sözcü Plus Giriş

Marmaris’te ‘suikast timi’ni yakalayan komutan terfi etti

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı son kararname ile tuğgeneralliğe terfi eden Muğla İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, Van İl Jandarma Komutanlığı görevine atandı.

null
Güncellenme: 19:47, 22/07/2017
Marmaris’te ‘suikast timi’ni yakalayan komutan terfi etti

İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı Atama Kararnamesi Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı Muğla’nın Marmaris ilçesindeki otele saldırı düzenleyen darbeci askerlerin yakalanmasında aktif rol olan Muğla İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, tuğgeneralliğe terfi etti. Özfidan Van İl Jandarma Komutanlığı’na atanırken, Tuğgeneral Çoşkun Sel ise Muğla İl Jandarma Komutanı olarak görevlendirildi.

İlginizi ÇekebilirJandarma terfi kararnamesi açıklandıJandarma terfi kararnamesi açıklandı
Muğla İl Jandarma Komutanı Albay Özfidan, aralarında astsubay Zekeriya Kuzu’nun da bulunduğu 7 darbeci askerin yakalandığı operasyona katılmıştı.

İlginizi ÇekebilirErdoğan'a suikast timi ilk kez görüntülendiErdoğan'a suikast timi ilk kez görüntülendi
Polis helikopteriyle darbecilerin saklandığı ormandan geçen Marmaris yoluna inen Özfidan, bir yandan sürekli teslim ol çağrısı yaparken, bir yandan da operasyonu yönetmişti. Özfidan, çeşitli tarihlerde de diğer darbeci askerlerin yakalanma operasyonlarında bizzat görev almıştı. DHA