Sözcü Plus Giriş

MASAK raporu çöktü, bilirkişi raporu da çöktü, Gökmen’le Mediha’yı bırakın artık

SÖZCÜ’yü susturmak için FETÖ’cü iftirası atıldı. Atılan iftiraya inanan çıkmadığı gibi MASAK ve bilirkişi raporları da tutmadı. SÖZCÜ ile FETÖ’yü ilişkilendirecek delili boşa aramayın. Mediha ile Gökmen’i tahliye edin. Mevcut delil durumuna göre, sabit ikametgaha göre tutuksuz yargılayın.

03:02 -
MASAK raporu çöktü, bilirkişi raporu da çöktü, Gökmen’le Mediha’yı bırakın artık

SÖZCÜ Gazetesi, 19 Mayıs gününden bu yana Türk basın tarihinde benzerine az rastlanılan bir algı operasyonu ile karşı karşıya… Türkiye'nin en çok satan muhalif gazetesinin çalışanları Gökmen Ulu ve Mediha Olgun tutuklandı. SÖZCÜ'yü susturmak için iftiralar atıldı, hukuk dışı yollara sapıldı.

SÖZCÜ ile ilgili soruşturma dosyasına bakan hakimlik, gazetemizin sahibi Burak Akbay hakkında, 26 Mayıs 2017 günü “ifade almaya yönelik yakalama” kararı çıkardı. Bu kararın en önemli delili olarak, SÖZCÜ hakkındaki MASAK incelemesiyle ilgili atanan 2 bilirkişinin verdiği, “Haklarında FETÖ/PDY soruşturması yürütülen 29 şirketle bağlantı” olduğuna ilişkin 2 Mayıs 2017 tarihli rapor, aynı bilirkişilerin 16 Mayıs tarihli ek raporuyla çöktü. Bu belge, Akbay'ın suçsuzluğunu ortaya koydu.

BİLİRKİŞİ, FETÖ İLE BAĞLANTILI ÇIKTI

MASAK raporundan SÖZCÜ'yü FETÖ ile ilişkilendirecek delili çıkaramayanlar, bu kez manşetlerimizi incelemeye aldı. 30 Mayıs günü SÖZCÜ dosyasına bilirkişi atandı. Türkiye'nin en çok satan muhalif gazetesi hakkında rapor hazırlamakla görevlendirilen yerel gazeteci iktidar yanlısı Ömer Faruk Gerçek'in SÖZCÜ düşmanı olduğu, dosyayı aldığı 30 Mayıs günü gazetemizin aleyhine paylaşımda bulunma pervasızlığı ile ortaya çıktı. Yalnız bu değil, SÖZCÜ ile FETÖ arasında bağ bulmak üzere görevlendirilen kişinin FETÖ'nün gazetesi Zaman'ın abonesi olduğu, oğlunu FETÖ dershanesine gönderdiği, parasını FETÖ bankası Bank Asya'ya yatırdığı da ortaya çıktı… İşte yayınlandığı dönemde soruşturma açılmayan manşetler, bugün kendini mahkeme yerine koyan bu bilirkişi eliyle ‘suç' olarak gösteriliyor.

24szt10-11a_ist_izm_ant_trb

BYLOCK'ÇULAR SERBEST KALDI

Dışarıda bu hukuksuzluklar sürerken, arkadaşlarımız Mediha ile Gökmen ise gazetecilik yaptıkları için 90 gündür hapishanede. MASAK raporu çöktü, bilirkişi raporu çöktü ama arkadaşlarımız hâlâ hapishanede… SÖZCÜ'ye atılan FETÖ'cü çamuru tutmaz, bu nedenle arkadaşlarımızı bırakın… SÖZCÜ ile FETÖ'yü ilişkilendirecek delili boşa aramayın. Arkadaşlarımızı tahliye edin. Mevcut delil durumuna göre bırakın, sabit ikametgaha sahip oldukları için bırakın, tutuksuz yargılayın. Tıpkı Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter, ByLock kullandığı belirlenen Konyaspor Başkanı Ahmet Şan ve diğerleri gibi…

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more