Sözcü Plus Giriş

MEB 29 Temmuz ehliyet sınav sonuçlarını açıklayacak! (2017 MTSAS sorgulama) Bugün saat kaçta?

MEB 29 Temmuz ehliyet sınav sonuçları için bugünü göstermişti. Ancak MEB başka açıklama yapmadı. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz haberimizden ehliyet sınavı sonuçları sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca Ehliyet Sınav Sonuçları MEB tarafından açıklandıktan sonra direksiyon sınavı için de start verilmiş olacak. 70 üzeri alanlar sınava giriş imkanı bulacak.

15:11 -
MEB 29 Temmuz ehliyet sınav sonuçlarını açıklayacak! (2017 MTSAS sorgulama) Bugün saat kaçta?

29 Temmuz Motorlu Taşıt Sürücü Adayı Sınavı olan MTSAS’ın sonuçları bugün açıklanacak. Tarih açıklaması Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldi. MEB yaptığı açıklamada sonuç için 10 Ağustos’u gösterdi. Ayrıca sonuçların en geç 17:30 açıklanacağı bilgisi de geldi.

Sınavı sonrası, sınava giren kişi başarılı geçtiyse; 2 yıl olmak üzere stajyer belgesine sahip olacak. Bu süre zarfında; 5 kez kırmızı ışık ihlali olursa, 5 kez hız limiti aşılırsa, 2 yıl süre zarfında toplam ceza 75 puan olursa, ölümcül veya yaralanma kazasına suçlu görünürse, stajyer belgesi geri alınacak ve normal belgesi verilmeyecek. 2 yıl sonra trafik kurallarına uyan ve yapılmaması gerekenlere dikkat eden stajyer belgesine sahip olan sürücü, 1 yıl içerisinde normal belgeyi alabilir.

29 TEMMUZ SINAV SONUCU SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ…

İLGİLİ HABEREhliyette randevu süresi 6 aya çıktıEhliyette randevu süresi 6 aya çıktı

DİREKSİYON SINAVI NE ZAMAN YAPILIR?

Direksiyon ana sınavına, 29 Temmuz 2017 ehliyet teorik sınavında başarılı olan adaylar girebiliyor.

Direksiyon sınavları “Ana sınav” ve “Ara sınav” olarak uygulanıyor. Ana sınavlar katılımın en fazla olduğu sınavlardır. Ara sınav ise ana sınavdan kalan adayların girdiği sınavdır.

Ana sınavlar Teorik sınav yapıldıktan 3-4 hafta sonra yapılıyor.

ehliyet-sonuclari
Son güncelleme: 15:16 10.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more