Meclis’te ‘FETÖ’ gerilimi

TBMM Genel Kurulu’nda FETÖ kavgası çıktı. AKP ve CHP’li vekiller arasında FETÖ üzerinden karşılıklı suçlamalar gelince tansiyon yükseldi. Vekillerin sözlü atışmasına engel olamayan TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, “Yazıklar olsun…” diyerek oturuma ara verdi.

Meclis’te ‘FETÖ’ gerilimi

HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım'ın ’15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağının açığa çıkarılması’ için verdiği önergenin görüşülmesi sırasında AKP ve CHP'li vekiller arasındaki tansiyon yükseldi.

resimid_3532116

FOTO: ZEKERİYA ALBAYRAK

FETÖ Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek, CHP’lileri ‘FETÖ’nün sözcülüğü” ile suçladı. CHP’liler sert tepki gösterince, Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, “Ayıptır ya…Sayın milletvekilleri…Yapmayın ya…Yazıklar olsun, bu Meclis yıkıldı…” dedi ve oturuma ara verdi.

resimid_3532123

FOTO: ZEKERİYA ALBAYRAK

CHP'li Barış Yarkadaş, ayağa kalkarak “Zaman gazetesinin yerini Kadir Topbaş verdi. Kanaltürk, Bugün TV'nin lisansını kim verdi? FETÖ'nün elini, eteğini öpüyordunuz” diye bağırdı. CHP'li Mahmut Tanal ise “Ya bu Petek değil mi, 1997 yılında Yipmaş'ta iken Bank Asya'yı kuran?” dedi.

resimid_3532121

FOTO: ZEKERİYA ALBAYRAK

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Fetullah Gülen'in 1967 yılında CHP'ye bağış yaptığı makbuzu açıklayan Petek'e yüklendi: “2 yıl önce televizyonlarda Fetullahı savunuyordun. O belgeden dolayı özür dileyeceksin. Namusum üzerine yemin ediyorum o belgeyi Reşat Petek sana yedireceğim.” diye bağırdı.

resimid_3532118

FOTO: ZEKERİYA ALBAYRAK

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...