Mediha Olgun’dan mesaj var: Bitmeyecek mi bu çile?

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, bugün önce Maltepe Cezaevi'ndeki CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, ardından da Bakırköy kadın cezaevinde bulunan Sozcu.com.tr'nin sorumlu haber müdürü Mediha Olgun'u ziyaret etti. Emir, arkadaşımız Mediha'nın mesajını paylaştı.

Mediha Olgun’dan mesaj var: Bitmeyecek mi bu çile?

Mediha Olgun’un görüşme sırasında kendisiyle paylaştığı mesajını da anlatan Murat Emir, “Türkiye’de şu anda ne basın, ne ifade, ne kişi özgürlüğü, ne de adil yargılanma hakkından bahsetmek mümkün değil” diye konuştu. Hem Mediha Olgun’un, hem de Enis Berberoğlu’nun cezaevinde olmalarına rağmen morallerinin yerinde olduğunu da kaydeden Emir, “Büyük bir kararlılıkla, dirençle, hiçbir yılgınlığa kapılmadan serbest kalacakları günü bekliyorlar. Umutla adaleti beklemeye devam ediyorlar” dedi.

CHP’li Emir, hükümete “tutuksuz yargılama esastır” ilkesini hatırlatarak, “Türkiye bu ayıbı daha fazla taşıyamaz, taşımamalı” dedi.

Emir, “Türkiye şu anda dünyanın en çok gazetecisinin tutuklu ya da hükümlü olduğu bir ülke durumunda. Sözde davalarla, sırf muhalif kimlikleri dolayısıyla tutuklananların, en azından tutuksuz yargılanmasını beklemek hakkımızdır” diye konuştu.

mektup-1

MEDİHA’NIN MESAJINI PAYLAŞTI: “ÇOK SINAVLAR GÖRDÜM. BU DA BİR SINAV”

Emir, Mediha Olgun’un kendisi aracılığıyla dışarıya gönderdiği mesajı da paylaştı. Mediha Olgun mesajında şöyle dedi;

“Dört aydır adalete inandığımı söyleyip duruyorum. Mutlaka bir yanlışlık var, düzeltilecek diyorum. Çok mu yanlış düşünüyorum? Bitmeyecek mi bu çile? Yüce yargımız benden ne istiyor? Adalet yerini bulmayacak mı? Görmediğim, sorumluluğum olmayan bir haber nedeniyle daha ne kadar cezaevinde kalacağım? Ben her şeyin düzeleceğine dair inancımı, her şeye rağmen koruyacağım. Bu bir sınav ve bitecek. Çok sınavlar gördüm. En ağırı bu olsa da, bu sınavı da vereceğim. Eminim tahliyemiz çok yakın. Belki de artık o gün, bugündür. Kim bilir?”

mektup-1
mektup-2

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...