Meral Akşener’in partisine sürpriz destek! ‘Varım’ dedi

Devlet Bahçeli'ye karşı MHP'de muhalefet bayrağı açan isimlerden olan ve halen MHP'de siyaset yapan Koray Aydın'ın da Meral Akşener'in kuracağı siyasi partiye katılacağı bildirildi. Aydın'ın yarın Meral Akşener ile ortak basın toplantısı düzenleyerek kararını açıklayacağı öğrenildi.

Meral Akşener’in partisine sürpriz destek! ‘Varım’ dedi

Ankara kulisleri, “MHP’li muhalifler cephesinden” gelen son dakika haberi ile hareketlendi. Meral Akşener ile birlikte yürüttükleri kongre sürecinden sonuç alınamayınca gündeme gelen yeni parti seçeneğine Koray Aydın’dan da destek geldi. Yeniçağ gazetesinin haberine göre; Koray Aydın yarın Ankara’da düzenleyeceği basın toplantısıyla bir süredir Meral Akşener öncülüğünde kuruluş çalışmaları süren yeni partide yer alacağını açıklayacak.

FOTO:İHA/Arşiv - Koray Aydın'ın yarın düzenleyeceği basın toplantısıyla kararını açıklayacağı öğrenildi.

FOTO:İHA/Arşiv – Koray Aydın’ın yarın düzenleyeceği basın toplantısıyla kararını açıklayacağı öğrenildi.

YARIN MERAL AKŞENER İLE BİRLİKTE AÇIKLAYACAK

Aydın’ın kararını açıklayacağı toplantı yarın saat 10:00’da Ankara’daki Swiss Otel’de yapılacak. Toplantıya Meral Akşener’in de katılacağı bildirildi.

FOTO:depophotos- MHP'nin 19 Haziran 2016 tarihinde yapılan kongresi yılan hikayesine dönmüştü.

FOTO:depophotos- MHP’nin 19 Haziran 2016 tarihinde yapılan kongresi yılan hikayesine dönmüştü.

TEK MHP’Lİ MUHALİFTİ

MHP geçtiğimiz yıl 19 Haziran günü kurultaya gitmiş; Meral Akşener, Ümit Özdağ, Koray Aydın ve Sinan Oğan, Bahçeli'nin karşısına rakip olarak çıkmıştı. Ancak söz konusu kurultay Bahçeli yönetiminin yani Genel Merkez'in girişimiyle mahkemeye taşınmış ve aradan geçen sürede yılan hikayesine dönmüştü. Kongre süreci ile ilgili Yargıtay 19 Haziran 2017 tarihinde son sözü söylemiş ve kongreyi iptal etmişti. Aradan geçen zaman zarfında Meral Akşener, Ümit Özdağ ve Sinan Oğan MHP’den ihraç edilmişti. Bahçeli’ye karşı aday olmasına rağmen bu isimlerden sadece Koray Aydın “MHP’li olarak” kalmıştı. Bu yüzden kulislerde Aydın’ın 2018’deki MHP kongresinde yeniden aday olarak çıkabileceği konuşuluyordu.

Meral Akşener yeni parti için tarih verdi İlginizi Çekebilir Meral Akşener yeni parti için tarih verdi MHP'den istifa edenlerden Meral Akşener'e destek İlginizi Çekebilir MHP'den istifa edenlerden Meral Akşener'e destek

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...