Sözcü Plus Giriş

Mesut Mertcan son yolculuğuna uğurlandı

TRT'de, 12 Eylül 1980 askeri darbesi sırasında Milli Güvenlik Kurulu (MGK) bildirisini okumasıyla tanınan ve son günlerini geçirdiği Adana Huzurevi'nde dün yaşamını yitiren ünlü haber spikeri 71 yaşındaki Mesut Mertcan için Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) önünde tören düzenlendi. Törene CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP lideri Devlet Bahçeli de çelenk gönderdi.

12:37 -
Mesut Mertcan son yolculuğuna uğurlandı

Uğurlama törenine, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu, Türkiye Spor Yazarları Derneği Şube Başkanı Adnan Poyraz, ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, Mertcan’ın ailesi, Adana Huzurevi’ndeki arkadaşları ve gazeteciler katıldı.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

Burada konuşan ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, meslek büyüğünü kaybetmenin üzüntüsü içinde olduklarını söyledi.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

Esendemir, “Mesut Mertcan, Adana ve basın camiası için önemli bir isimdi. Son dönemde kaldığı huzurevinde belirli zamanlarda ziyaret ettik. Adana’dan vazgeçemediğini söylüyordu” dedi. Mesut Mertcan’ın oğlu Taygun Mertcan ise, “Babam benim için bir arkadaş gibiydi. Her şeyimi kaybettim” diye konuştu.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

Mesut Mertcan’ın törenine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli ve çok sayıda siyasi çelenk gönderdi.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

Mertcan’ın cenazesi daha sonra Akkapı Mezarlığı’na götürülerek toprağa verildi.

Son güncelleme: 14:06 26.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more