Sözcü Plus Giriş

Mümtaz Sevinç neden öldürülmüştü? (Mümtaz Sevinç kimdir?) Tiyatrocu Sevinç’in katili felsefeci sevgilisi…

Türkiye Vatan Şaşmaz'ın ölümünü konuşmaya devam ediyor. Ünlü oyuncu Şaşmaz'ın ölümü yıllar önce kendisiyle aynı kaderi paylaşan Mümtaz Sevinç'i de akıllara getirdi. Peki Mümtaz Sevinç kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldürülmüştü?

15:59 -
Mümtaz Sevinç neden öldürülmüştü? (Mümtaz Sevinç kimdir?) Tiyatrocu Sevinç’in katili felsefeci sevgilisi…

Ünlü oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz’ın bir otelde vurularak öldürülmesi sonucu akıllara 2006 yılında benzer bir olayda hayatını kaybeden Mümtaz Sevinç geldi. Peki Mümtaz Sevinç kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldürülmüştü?

SEVGİLİSİ TARAFINDAN ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Sihirli Annem dizisiyle Türkiye çapında büyük bir üne kavuşan sinema ve tiyatro oyuncusu Mümtaz Sevinç, Üsküdar’daki evinde felsefeci kız arkadaşı tarafından öldürülmüştü. Kız arkadaşı ile kızı arasındaki sorunların büyümesi üzerine sık sık kız arkadaşıyla tartışan Sevinç, daha sonra kız arkadaşı Banu Daldır’dan ayrılmak kararı almıştı.

Banu Daldır’ın eşyalarını toplamak için geldiği gece barışma teklifini reddeden Mümtaz Sevinç, Daldır tarafından yatağında uyurken öldürülmüştü.

İLGİLİ HABERVatan Şaşmaz nasıl öldürüldü, nereye gömülecek? Vatan Şaşmaz kimdir? (POLİS RAPORU DETAYLARI)Vatan Şaşmaz nasıl öldürüldü, nereye gömülecek? Vatan Şaşmaz kimdir? (POLİS RAPORU DETAYLARI)

 

MÜMTAZ SEVİNÇ KİMDİR?

Mümtaz Sevinç (d. 9 Şubat 1952 – ö. 24 Ocak 2006) Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı.

Elazığ doğumlu olan Mümtaz Sevinç, Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra sanat hayatına 1978 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’nda atılmıştır. Nazım Hikmet ve Mazlum Çimen’in şiirlerini de seslendiren sanatçı, tiyatro oyunculuğunun yanı sıra, birçok tv dizisi ve sinema filminde de rol aldı. 1994 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda görev aldı. Özel tiyatrolarda oynadı.

İLGİLİ HABERİşte Vatan Şaşmaz'ın son mesajıİşte Vatan Şaşmaz'ın son mesajı

Nebil Özgentürk’ün Bir Yudum İnsan belgeselinin tanınması ve sevilmesine çok büyük katkısı olmuştur. Mümtaz Sevinç 24 Ocak 2006 günü, birlikte yaşadığı Banu Daldır tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Cenazesi Teşvikiye Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Adana’ya gönderildi ve Kabasakal Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more