Muskalı hırsızlar yakalandı

İstanbul Polisi yakalanmamak için muska yaptıran 13 kişilik hırsızlık şebekesini düzenlediği eş zamanlı operasyonlarla çökertti. 1 milyon liralık vurgun yapan hırsızların elde ettikleri paralarla lüks içinde yaşadıkları ortaya çıktı.

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul, Muğla ve Malatya’da hırsızlık yapan bir şebekeyi belirleyerek takibe aldı. Yaklaşık 4 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından harakete geçen polis ekipleri, Diyarbakır ve İstanbul’da belirlediği 13 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında 13 şüpheli gözaltına alınırken, yapılan aramalarda 1 tabanca, 1 adet hırsızlık parasıyla alındığı anlaşılan araç, 3 adet kol saati, 1adet kart kopyalamaya yarayan aparat, çelik kasa ile kapıları açmada kullanılan matkap, eldiven, özel yapım tornavida ve levyeler ele geçirildi.

İstanbul Asayis Şube Müdürlüğü’nde sorguya alınan şüphelilerin, şebeke lideri F.G.’nin talimatıyla hırsızlık yapacakları adreslerde daha önceden keşif yaptıkları öğrenildi. Hırsızlık eylemlerini gece geç saatlerde gerçekleştiren hırsızların, 1 milyon liralık vurgun yaptıkları belirlendi. Şebekenin yaptıkları soygunları ve eğlence mekanlarında para harcadıkları görüntüler ise ortaya çıktı.

Elde ettikleri haksız kazançları eğlence merkezlerinde harcayan şebeke üyelerinin, polise yakalanmamak için ise muska yaptırdıkları iddia edildi.

FOTO:SÖZCÜ - Şüpheliler adliyeye sevk edildi.

FOTO:SÖZCÜ – Şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 13 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...