Sözcü Plus Giriş

Mustafa Balbay: SÖZCÜ üzerinde yeni kara bulut gezdirilmek isteniyor

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, TBMM'de yaptığı basın toplantısında gazetemiz SÖZCÜ'nün üzerinde yen bir kara bulut gezdirilmek istendiğine dikkat çekerek, "Sözcü gazetesinin üzerinde şu anda yandaş medya ile birlikte sürdürülmekte olan bu operasyon iki nedenle olabilir; bir, AKP kendisine karşı olan bütün yayın organlarını susturmak için ne olursa olsun deyip böyle bir şeye girişmiş olabilir. İki, yargı içindeki FETÖ’cüler intihar saldırısı düzenliyor olabilir” dedi.

11:59 -
Mustafa Balbay: SÖZCÜ üzerinde yeni kara bulut gezdirilmek isteniyor

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. AKP tarafından İsmail Kahraman'ın TBMM Başkanlığına aday gösterilmesini eleştiren Balbay, “İsmail Kahraman bu Meclis'in başkanlığını hak eden bir duruş içinde değil” diye konuştu.

-“EĞİTİM YAPBOZ TAHTASINA DÖNMÜŞ DURUMDA”-

Yeni eğitim sistemine de değinen Balbay, “Şu andaki bu liselere yerleştirme programı sürer ise ve 3 yanlış bir doğruyu götürecek dediler, bu sistemi bu şekilde oturturlarsa buradan iddia ediyorum, 50 bin sıfır çeken çıkacak, en az 50 bin öğrenci sıfır çekecek. Eğitim yapboz tahtasına dönmüş durumda” dedi.

-SÖZCÜ GAZETESİ-

“Sözcü gazetesiyle, gazetecilerle ilgili son dönemde bir yargı ve soruşturma bulutu hakim” diyen Balbay, şöyle devam etti:

“Şu anda Türkiye, dünyada en çok gazetecinin hapiste olduğu ülke. Gazeteciler üzerinden bir toplum eğer korkmaya başlarsa bu bütün kesimlere sıçrar. Şimdi Sözcü gazetesi üzerinde yeni bir kara bulut gezdirilmek isteniyor. Madem ki biz Gökmen Ulu'dan tutturamadık o zaman Uğur Dündar'dan tutturalım, Emin Çölaşan'dan tutturalım, Necati Doğru'dan tutturalım… Sözcü gazetesinin üzerinde şu anda yandaş medya ile birlikte sürdürülmekte olan bu operasyon iki nedenle olabilir; bir, AKP kendisine karşı olan bütün yayın organlarını susturmak için ne olursa olsun deyip böyle bir şeye girişmiş olabilir. İki, yargı içindeki FETÖ'cüler intihar saldırısı düzenliyor olabilir.” (ANKA)

İLGİLİ HABERBasın tarihinin yüz karası çakma gazetecilere yanıtımızdır!Basın tarihinin yüz karası çakma gazetecilere yanıtımızdır!
Son güncelleme: 12:03 16.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more