‘Ne kadar mütevazıyım değil mi’

CHP'nin hayır çadırına yaptığı ziyarette yaşananları anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine Yavuz Sultan Selim Köprüsü eleştirisi yapan CHP'lilere "Adını Tayyip Erdoğan koymadım ne kadar mütevazıyım görüyorsun" diye tepki gösterdiğini söyledi.

‘Ne kadar mütevazıyım değil mi’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün referandum mitingi için gittiği Mardin’de yine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Vatandaşlardan yeni anayasa oylaması için ‘evet’ oyu isteyen Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na da ‘hayır çadırı ziyareti’ üzerinden yüklendi. Geçtiğimiz günlerde Sarıyer'deki ‘hayır’ çadırına yaptığı ziyaretle ilgili konuşan Erdoğan burada kendisine Yavuz Sultan Selim Köprüsü için yöneltilen eleştirilere değindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan çadırdaki CHP’lilere “Köprünün adını Tayyip Erdoğan koymadım, ne kadar mütevazıyım görüyorsun” diye yanıt verdiğini söyledi.

FOTO:İHA - Erdoğan, Mardinlilerden 'evet' oyu istedi.

FOTO:İHA – Erdoğan, Mardinlilerden ‘evet’ oyu istedi.

Erdoğan o anları şu sözlerle anlattı; “Hayır çadırına girdim. ‘Niye ‘hayır' diyorsunuz’ dedim. ‘Çağdaş bir ülke istiyoruz’ dediler. Oradan da Yavuz Sultan Köprüsü gözüküyor. Bunlara da söyledim, ‘Bakın köprüler, yollar yaptık’ dedim.  Bu sefer ‘adı Yavuz Sultan Selim Köprüsü ama, niye Tayyip Erdoğan koymadınız’ diyor. ‘Bak’ dedim, ‘Ne kadar mütevazıyım görüyorsun değil mi?’ dedim…”

CHP'li Gök: Cumhurbaşkanı 'hayır' standını ziyaret ederek bugün hayırlı bir iş yapmıştır İlginizi Çekebilir CHP'li Gök: Cumhurbaşkanı 'hayır' standını ziyaret ederek bugün hayırlı bir iş yapmıştır