Sözcü Plus Giriş

Neden sustum!

Algı operasyonu delilsiz çıkınca bazı yandaş kalemler SÖZCÜ’nün sahibi Burak Akbay’ı “Fehmi Koru’nun iddiasını 7 yıldır neden yalanlamadın” diye suçlamaya kalktı. Akbay da “İftiracıların cezalandırılması için yargıya gittim ama netice alamadım” karşılığını verdi

03:22 -
Neden sustum!

BİR dönemin yandaş yazarı Fehmi Koru, 7 yıl önce Yeni Şafak Gazetesi'nde “Taha Kıvanç” takma adıyla, SÖZCÜ'nün sahibi Burak Akbay için, “Öğrencilik yılları cemaat evlerinde geçmiştir” iftirasını attı. SÖZCÜ, kuruluş ilkesi olan “tarafsız ve bağımsız” habercilikten taviz vermeyip her geçen gün halkın güvenini kazanarak büyüyünce, hem medyadaki rakipleri hem de AKP iktidarına yaranmak isteyen yandaşlar bu iftiraya sarıldı. Özellikle 15 Temmuz'daki kanlı kalkışmadan sonra ne kadar hain ve sinsi bir örgüt olduğu açıkça ortaya çıkan FETÖ'nün, iktidar desteğini yitirmesinden sonra, SÖZCÜ'nün Ergenekon, Balyoz ve Odatv gibi FETÖ kumpasları karşısındaki onurlu duruşunu gölgelemek isteyenler bu iftirayı daha sıklıkla dillendirmeye başladı. Fehmi Koru'nun hiçbir delil, tanık ve belge göstermeden bir dedikodu olarak kaleme aldığı bu iftira, 19 Mayıs gibi Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü andığımız bir günde SÖZCÜ'ye yöneltilen “FETÖ'cü” suçlamasına da ana gerekçe yapıldı. SÖZCÜ, bu iddiayı Burak Akbay'ın eğitim hayatı ve öğrencilik yıllarının nerede nasıl geçtiğini açıklayarak çürütünce, dün bazı yandaş kalemler, “7 yıldır neden sustun, neden yalanlamadın” diye sordu. Burak Akbay da, işte bu soruya şu karşılığı verdi:

ADALETE SIĞINDIM NETİCE ALAMADIM!

“Ben, demokrasiye ve basın özgürlüğüne inanan bir kişiyim. Aynı zamanda gazete sahibiyim. Sadece kendi işimi, yani gazetecilik yaparım. Beni çok yakınlarım dışında kimse tanımaz. Gözönünde olmayı sevmem. Elimi kolumu sallayarak sevdiklerimle birlikte sokakta rahatça yürüyebilme özgürlüğünü severim. Şahsımla ilgili bir konuda kendi gazetemde, kendi haberimi yaptıracak karakterde bir insan da değilim. Kendi gazetemi, bu tür asılsız suçlamalara cevap vermek için kullanmak istemedim. Özellikle adi bir iftira olduğuna beni tanıyan herkesin şahitlik edeceği, böyle aşağılık bir suçlamaya kendi gazetemi asla ve asla alet etmek istemedim. Hakkımda yazılanların tek bir satırı bile doğru değildi. Ben de bir vatandaş olarak hakkımı, Türk adaletinde aradım. Adalete olan inancım eksiksizdi. İftiraya, (iftira) demesi ve iftirayı atanların cezalandırılması için yargıya sığındım. Bu konuda davalar açtım ama tamamından (ifade özgürlüğü) gerekçesiyle netice alamadım. Ama artık bıçak kemiğe dayandı. Hakkımda verilen gözaltı kararı nedeniyle konuşmaya karar verdim. Bana atılan iftiraları, belgeleriyle çürüttüm; hepsinin yalan olduğunu ispatladım. SÖZCÜ'nün 10 yıllık arşivi herkese açıktır, yaptığımız yayıncılık ortadadır. Atatürk ilkeleri, cumhuriyet ve demokrasiye bağlılığımızın başta okurlarımız olmak üzere milyonlarca tanığı vardır. Kimin FETÖ'cü olduğu, kimin bu sinsi örgütü büyütmek için kalem oynatıp çaba harcadığı ortadadır. Karar kamu vicdanındır.”

YANDAŞ MEDYANIN ÜRETTİĞİ YALAN VE İFTİRALARA YARGI ‘DUR' DEMEDİ

Burak Akbay, kendisine yöneltilen suçlamalara karşı hakkını yargıda aradığını belirtti. Bu çabasının sonucunu, “Yandaş medyanın ürettiği yalan ve iftiralara hiçbir mahkeme ‘Dur' demedi” diye açıkladı. Başlatılan algı operasyonunun amacı için de, “SÖZCÜ'yü ele geçirmek, Ata'mızın yolunda giden bu gazeteyi susturmaktır” değerlendirmesini yaptı.

İLGİLİ HABERBurak Akbay kimdir? Okuduğu okullar nelerdir, işte belgeleri!Burak Akbay kimdir? Okuduğu okullar nelerdir, işte belgeleri! İLGİLİ HABERSÖZCÜ'den iddialara yanıt: Suçlamalara CevabımızdırSÖZCÜ'den iddialara yanıt: Suçlamalara Cevabımızdır İLGİLİ HABERBu fotomontajı İNTERNET ERİŞİMİNDEN kaldırtamadımBu fotomontajı İNTERNET ERİŞİMİNDEN kaldırtamadım İLGİLİ HABERBurak Akbay hangi okullarda okudu? İşte belgeleri...Burak Akbay hangi okullarda okudu? İşte belgeleri... İLGİLİ HABERSözcü'nün avukatından Burak Akbay açıklaması: Kaçak değil ihmal yok yalan varSözcü'nün avukatından Burak Akbay açıklaması: Kaçak değil ihmal yok yalan var İLGİLİ HABER'Burak Akbay üzerinden soru işareti yaratıp aslında gazeteyi imha etmek istiyorlar''Burak Akbay üzerinden soru işareti yaratıp aslında gazeteyi imha etmek istiyorlar' İLGİLİ HABER'Burak Akbay gazeteci ve gazete patronudur''Burak Akbay gazeteci ve gazete patronudur' İLGİLİ HABER'Sözcü Gazetesi personelinin tecrübesi 2 bin seneden fazladır''Sözcü Gazetesi personelinin tecrübesi 2 bin seneden fazladır' İLGİLİ HABEROperasyonun asıl amacı Burak Akbay!Operasyonun asıl amacı Burak Akbay! İLGİLİ HABERSözcü FETÖ derken diğerleri ne yaptıSözcü FETÖ derken diğerleri ne yaptı
Son güncelleme: 12:13 07.07.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more