Nevşehir’de iki Afgan çocuk vahşice öldürüldü

Nevşehir'de bir apartman dairesinde 3 ve 5 yaşındaki Afgan iki çocuk öldürüldü.

Nevşehir’de iki Afgan çocuk vahşice öldürüldü

Edinilen bilgiye göre, Karasoku Mahallesi Demir Hafız Caddesi’nde bir apartman dairesinde oturan Afgan ailenin evlerinde Rustam R. (3) ve Sahar R. (5) isimli kız çocuğu öldürüldü.

 

Olay, anne Punam Rahimi’nin çığlıklarını duyan komşularının yardıma koşması sonrasında ortaya çıktı. Komşuların haber vermesi üzerine olay yerine polis ve 112 ekipleri sevk edildi. Yaralı halde bulunan anne Punam R., ilk ifadesinde çocuklarını kayınbiraderi R.R.’nin bıçakladığını söyledi. Anne Punam R. yapılan ilk müdahalenin ardından sağlık ekipleri tarafından Nevşehir Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Cinayetin işlendiği cadde polis ekipleri tarafından trafiğe kapatılırken İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Olay yerine savcının gelmesiyle birlikte olay yeri inceleme ekipleri evde inceleme yaptı. İncelemelerin tamamlanmasının ardından çocukların cansız bedenleri Nevşehir Belediyesi cenaze aracına konularak morga götürüldü.

Annenin verdiği ifadeler doğrultusunda amca R.R.’nin yakalanması için başlatılan çalışmanın sürdürüldüğü bildirildi

KAYINBİRADERİNİN BIÇAKLADIĞINI SÖYLEDİ

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, emniyet güçlerinin soruşturmasının sürdüğünü, şimdilik tutuklanan bir kişinin bulunmadığını söyledi. Öte yandan yaklaşık aydır aynı evde oturduğu belirtilen Rahime ailesinin mahallede mazbut olarak bilindiği kaydedildi.

Ailenin oturduğu evin hemen altında ikinci el eşya alım satımı yapan esnaf Cafer Atasoy, “Yaklaşık 1 yıldır burada ikamet eden aileyi son derece mazbut bir aile olarak biliyoruz. Cinayete kurban gittiği belirtilen iki çocuğu da iyi biliriz. Dünya tatlısı iki çocuğun böyle bir olayda hayatlarını kaybetmeleri bizleri de derinden üzdü” dedi. Ajanslar

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...