Sözcü Plus Giriş

O sanıktan şok savunma: Yüksek tansiyondan ölmüştür

Adana'da sevgilisi Zübeyde Özer'in eski sevgilisi Çetin Kurtboğan’ı yüzüne vurduğu kafa ile öldürdüğü iddia edilen sanık Behzat Gören ile kendisini azmettirdiği iddia edilen sanığın sevgilisi kadın hakim karşısına çıktı. Sanık müebbet hapis cezası ile yargılanmalarına başlandı. Sanık Gören, "Benim vurmamla ölmüşse bile isteyerek yapmadım. Yüksek tansiyondan ölmüş olabilir. Araştırılsın" dedi.

Mehmet SERBES
20:38 -
O sanıktan şok savunma: Yüksek tansiyondan ölmüştür

Merkez Seyhan ilçesi İstiklal Mahallesi’nde 23 Mart’ta dövüldükten 3 gün sonra hayatını kaybeden Çetin Kurtboğan'ı  (49) kafa ile yüzüne vurarak öldürdüğü iddia edilen Behzat Gören ile cinayeti azmettirdiği öne sürülen Zübeyde Özer  Adana 8.Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya çıktı. Tutuklu sanık Behzat Gören, sevgilisi Zübeyde Özer’in, terk ettiği eski sevgilisinin devamlı kendisini rahatsız ettiğini ifade ederek, “Olay günü tartıştık. Kendimi savunmak için yüz bölgesine kafa attım. Benim vurmamla öldüyse bile benim öldürme gibi bir kastım yoktur. Yüksek tansiyon rahatsızlığından ölmüş olabilir. Ailesinden bazıları yüksek tansiyon hastalığından ölmüştür. Bunun araştırılmasını istiyorum” dedi.

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

Zübeyde Özer de eski sevgilisi Çetin'in devamlı kendisini aradığını ancak öldürülmesi için Behzat Gören'i azmettirmediğini söyledi.

Öldürülenin babası Ahmet Kurtboğan, oğlunun daha öncede uyuşturucu ve alkol kullanmadığını belirterek, “Bunlar benim oğlumu uyuşturucu ve alkole alıştırdılar. Şikayetçiyim” dedi. Duruşmada tanık olarak dinlene öldürülenin kardeşi Coşkun Kurtboğan da, ağabeyi ile sanık Behzat'ın Zübeyde'yi paylaşamadığını bu yüzden devamlı tartıştıklarını söyledi. Ağabeyini ölmeden 3 gün Behzat'ın dövmesi sonucu yaralı halde hastaneye kaldırdığını belirten Krutboğan, “Behzat abim için bana ‘Bu tarafa gelmesin öldürürüm' diyordu. Hastanede yatarken de ağabeyim Zübeyde ile telefonla konuşurken şahit oldum. Ağabeyim, Zübeyde'ye ‘Beni daha önce de dövdürdün, şimdi de Behzat'a dövdürdün' demişti” dedi.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanığın tutukluluk halinin devamına karar verirken duruşma Çetin Kurtboğan ile ilgili tedavi evraklarının istenip İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilerek ölüm raporu aldırılması için ertelendi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more