Özel güvenliğin yıldızları belli oldu!

Görev alanlarında olağanüstü performans gösteren özel güvenlikçilere biner lira ödül verildi. Özel güvenlikçiler, çatıdan düşen çocuğu havada yakaladı, hayatını kurtardı. Bir çocuğun ameliyat parasını çalmak isteyen hırsızları yakaladı, ATM soygununu önledi, kalp krizi geçiren vatandaşı hayata döndürdü…

Özel güvenliğin yıldızları belli oldu!

Özel güvenlik şirketlerinin çatı örgütü Güvenlik Servisleri Organizasyon Birliği Derneği (GÜSOD) özel güvenlik sektörünün yıldızlarını seçti. Ankara'da düzenlenen törenle “Sadakat” ve “Başarı” kategorilerinde toplam 26 özel güvenlik görevlisine ödül verildi. Başarı ödülü alan Avni Ertaş'ın hikayesi ödül törenine damgasını vurdu. Çalıştığı sitede çocuk kulübünün çatısına çıkan çocuğu fark ederek takibe alan ve çatıdan düşerken havada yakalayan Ertaş, çocuğun hayatını kurtardı. Avni Ertaş'a ödülü GÜSOD Başkanı Murat Kösereisoğlu verdi.

Ayrıca duyma engelli bir çifte özel bir sistem kuran İsmail Çay, havalimanında engellediği hırsızlık olayıyla bir çocuğun ameliyat parasını kurtaran Aziz Çiçeklitaş gibi pek çok kahramanlık hikayesi ödüllendirildi.

YIPRANMA VERİLMELİ

Törende konuşan Kösereisoğlu, büyük bir özveriyle gece gündüz görev yapan özel güvenlik çalışanlarının yaptığı işi topluma hatırlatmak amacıyla böyle bir ödül töreni düzenlediklerini söyledi. 320 binden fazla personelin çalıştığı özel güvenlik sektörünün istihdamda lokomotif rol oynadığını belirten Kösereisoğlu, “Bizler bu sektörün sağlıklı büyümesi için çalışanlarımızın koşullarını düzenlemek ve bu zorlu mesleği yaparlarken hak ettikleri yıpranma payını almalarını istiyoruz” dedi.

BAŞARI ÖDÜLLERİ ŞÖYLE:

Avni Ertaş: Hizmet verdiği sitede üst kattan düşen çocuğu havada yakalayarak, demirlerin üzerine düşmesini engelledi, hayatını kurtardı.
Tamer Özer: Kalp krizi geçiren bir kişiye yaptığı erken müdahale ile hayatını kurtardı.
İsmail Çay: Duyma engelli bir kişiye özel bir düzenek kurarak, alarmı fark etmesini sağladı.
Fadime Sömen: Erken müdahaleyle bir çocuğun hayatını kurtardı.
Aziz Çiçeklitaş: Yurtdışından çocuğunun tedavisi için Türkiye'ye gelmiş bir kişinin tedavi parasının çalınmasını havaalanında engelledi.
Suat Türkseven: Hırsızlığı engelledi, yangında uyuyan şoförü uyararak can kaybını önledi.
Samet Çanakkale: Bir banka şubesindeki bıçaklı saldırıyı 2 sn içinde alarmla yetkililere bildirerek, müdahaleyi hızlandırdı, can kaybını önledi.
Mustafa Şahin: Bursa'da bir ATM soygununu önledi.
Mustafa Koçak: Yarattığı katma değer ve yeni eleman yetiştirilmesine sağladığı katkı ile ödüle layık görüldü.