Özel okul teşvik sonuçları açıklandı! Teşvik tercihleri ne zaman başlayacak? (MEB)

Binlerce öğrenci adayı özel okul teşvik sonuçlarını bekliyordu ve sonuçlar açıklandı. 2017 yılında özel okul teşvik başvurusu için 589 bin 515 öğrenci ve 8 bin 499 özel okul müracaat etti. Sonuçları sorgulamak isteyen öğrenciler ve veliler internet üzerinde teşvik sonuçlarına dair araştırmalara başladı. Teşvik sonuçlarının ardından teşvik tercihleri başlayacak...

Özel okul teşvik sonuçları açıklandı! Teşvik tercihleri ne zaman başlayacak? (MEB)

Eğitimini özel okulda sürdürmek isteyen öğrenciler ”teşvik sonuçları ne zaman açıklanacak” sorusunun cevabını ararken dün öğlen saatlerinde sonuçlar açıklandı. Teşvik sonuçlarını kontrol etmek isteyen öğrencilerin şimdi sıradaki işlemi teşvik tercihleri…

ÖZEL OKUL TEŞVİK TUTARLARI NE KADAR?

Okul öncesi eğitim kurumlarındaki 6 bin öğrenciye 3 bin 60 lira, ilkokuldaki 15 bin öğrenciye 3 bin 680 lira, ortaokuldaki 15 bin öğrenciye 4 bin 280 lira, lisedeki 15 bin öğrenciye 4 bin 280 lira ve temel lisedeki 24 bin öğrenciye ise 3 bin 680 lira destek verilecek. 75 bin öğrenci, bu yıl ilk kez eğitim öğretim desteğinden yararlanacak.
Yeni eğitim öğretim yılında, önceki yıllardakiler de dahil olmak üzere 340 bin öğrenciye destek verilecek.

tesvik-tercihleri-nasil-yapilir

TERCİHLER BAŞLADI

Eğitim öğretim desteğine hak kazanan öğrenciler, özel okul tercihlerini 7-14 Eylül'de yapacak. Yerleştirme sonuçları 15 Eylül'de ilan edilecek. Öğrencilerin, yerleştiği özel okula nakil ve kesin kayıt işlemlerini 15-22 Eylül tarihleri arasında tamamlaması gerekiyor. Boş kalan kontenjanlar için ise aynı tercihler üzerinden 25 Eylül'de ek yerleştirme işlemi yapılacak ve ek yerleştirme kayıt işlemleri 25-29 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Okullar ne zaman açılacak? Tatilin son günü yaklaşıyor... (MEB çalışma takvimi) İlginizi Çekebilir Okullar ne zaman açılacak? Tatilin son günü yaklaşıyor... (MEB çalışma takvimi)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...