Özgürlüğe böyle kavuştular!

Tahliye kararı verilen Cumhuriyet gazetesi çalışanları gece yarısından sonra Silivri Cezaevi’den tahliye oldular. Bülent Utku, Mustafa Kemal Güngör, Musa Kart, Güray Tekinöz, Turhan Günay, Önder Çelik ve Hakan Karasinir cezaevi önnüde aileleri, yakınları ve arkadaşları karşıladı.

Özgürlüğe böyle kavuştular!

Cezaevi önünde basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan çizer Musa Kart, hukuksuz şekilde 9 tutuklu kaldıklarını söyleyerek, “Avukat arkadaşlarımız buna keyfi tutuklama diyor. Ama inanın bu süreç içerisinde yüreğimizi kinle ve öfke ile doldurmadık. Bu duygularla yaşayamazdık. Cumhuriyet'i FETÖ terör örgütü ile irtibatlandırmak isteyen iddianame düşmüştür. Savunmam da ifade ettim; bu iddianame düşmüştür. Ama mizahı zerafet ölçülerinde çerçevesinde yapanlar bilirler ki düşene dokunulmaz” dedi.

c118

‘ONLARDA BİZİMLE BİRLİKTE OLACAK’

Tahliye edilen Mustafa Kemal Güngör, “Murat Sabuncu ve Akın Atalay ile aynı hücredeydim, çıkarken hepinize selam söylediler. Kadri Gürsel ve Ahmet Şık’ın da selamı var. Eminim en kısa zamanda onlar da bizimle birlikte olacak. Bu haksızlıklar, bu hukuksuzluklar son bulacak.Hepinize çok teşekkürler, sağolun varolun” dedi.

c39 c65 c83 Son dakika... Cumhuriyet davasında 7 tahliye kararı İlginizi Çekebilir Son dakika... Cumhuriyet davasında 7 tahliye kararı