Pazarcılar seslerini Cumhurbaşkanı’na duyuramadı

Cumhurbaşkanı'na sesini duyurmak isteyen bir grup pazarcı Kısıklı'ya gelerek, Erdoğan'ın çıkışını bekledi. Ancak Cumhurbaşkanı'nın konvoyu durmayarak yoluna devam etti. Yaşanan bu olay klasikleşen Türk filmi "Selamsız Bandosu" nu akıllara getirdi.

Pazarcılar seslerini Cumhurbaşkanı’na duyuramadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pendik’te bir törene katılmak üzere saat 14.10’da Üsküdar Kısıklı’daki konutundan çıktı.

 

Sabah saatlerinde Çekmeköy’deki pazar yerlerinin değiştirildiği için eylem yapan bir grup seslerini Erdoğan’a duyurmak için Kısıklı’ya geldi.
kisikli394823d

Grup, Erdoğan’ın çıkışı sırasında Türk bayrağı ve Cumhurbaşkanın fotoğrafı olan pankartı açtı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konvoyu durmayarak yoluna devam ederken grup Kısıklı’dan ayrıldı.

Yaşanan bu olay akıllara, başrolünü Şener Şen’in oynadığı 1987 yapımı “Selamsız Bandosu” filmini akıllara getirdi. Nesli Çölgeçen’in yönettiği filmde cumhurbaşkanının kasabadan geçeceğini öğrenen belediye başkanı karşılama için bir bando kuruyordu. Esnaftan oluşan bando günlerce karşılama için hazırlanmasına karşın cumhurbaşkanının treni kasabada durmadan geçip gidiyordu.

823490erwijdksjfaja

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...