Sözcü Plus Giriş

Polisi bile şoke eden olay! ‘Bize kelepçe tak, fotoğrafımızı çek’ deyip…

Kağıthane'de iki kişi, polis zannettiği ve "Bizi kelepçele ve fotoğrafımızı çek, arkadaşlarımıza gösterelim. Onlara şaka yapalım" dedikleri kişi tarafından gasp edildi. Polis tarafından şüphe üzerine durdurulan gaspçı, çaldığı cep telefonunun tuş kilidini açamaması nedeniyle  gözaltına alındı, suçunu itiraf etti.

10:37 -
Polisi bile şoke eden olay! ‘Bize kelepçe tak, fotoğrafımızı çek’ deyip…

Deneyimli dedektifleri bile şaşıran olay, 8 Ağustos 2017 tarihinde Maltepe’de devriye görevi yapan ekipleri, sabaha karşı yolda yürüyen bir kişiden şüphelenerek durdurmasıyla ortaya çıktı. İsminin Ümit D.(37) olduğu öğrenilen kişinin üzerinden bir cep telefonu çıktı. Şüpheli, telefonun tuş kilidini açacak şifreyi bilemeyince gözaltına alındı. Devreye giren Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler şüphelinin, silahlı yağma suçundan daha önceden 6 kez gözaltına alındığını belirledi.

ŞÜPHELİ “KELEPÇE TAKMAMI ONLAR İSTEDİ”

Tekrar sorgulanan Ümit D., kısa süre sonra işlediği suçu itiraf etti. Ümit D., bir kaç saat önce parkta tanıştığı  E.S. ve e E.Ç’nin kendisini polis sandığını, resim çektirmek için kendilerini kelepçelemesini istediklerini anlattı. Ümit D.,  kelepçeleyerek resimlerini çektiğini, daha sonra çözmesini istediğinde ise cep telefonu ve paralarını gasp ettiğini, onları da parkta bağlı tuttuğunu  söyledi. . Bunun üzerine Kağıthane’de,  Çeliktepe Mahallesi, İsmet İnönü Caddesi üzerindeki Metin Taşkın Parkı’na giden polis ekipleri, parkta göremedikleri  mağdurları, karakolda elleri kelepçeli dertlerini anlatmaya çalışırken buldular.

Durumun anlaşılması üzerine ellerindeki kelepçeler çıkarılan E.S.(33) ile E.Ç.(32)  poliste verdikleri ifadelerinde şüpheli Ümit D.’den şikayetçi oldu.

KELEPÇELİ RESİMLERİ NE İÇİN ÇEKTİRMİŞLER?

Şüphelinin üzerinden bu kişilere ait cep telefonundan ise şüphelinin çektiği kelepçeli resimler çıktı. Poliste ifade veren  E.S. “Bize polis olduğunu söyledi. Biz de kelepçeli resimlerimizi çekmesini istedik. Arkadaşlarımıza gösterip şaka yapacaktık. Kelepçeleri bize taktı. Resim çektirdik. Sonra açmasını istediğimizde bizi tartaklayıp darp ederek cep telefonlarımızı ve cebimizdeki paraları alarak gitti. Kelepçeleri açtırmak için polis merkezine gittik. Ancak bize inanmadılar, bir yerden kaçtığımızı düşündüler” dedi.
polisi-de-sasirtan-olay-1

TUTUKLANDI

Poliste işlemleri tamamlanan şüphemi Ümit D. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DHA

Son güncelleme: android-time 10:41 29.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more