PTT’nin kaldırdığı masaya sosyal medyada tepki!

Sirkeci'deki tarihi Büyük Postane'de yer alan ahşap oymalarla süslü mektup yazma masasının kaldırılmasına sosyal medyadan gelen tepkiler sonrası PTT'den açıklama geldi.

PTT’nin kaldırdığı masaya sosyal medyada tepki!

İstanbul Sirkeci’de bulunan Tarihi Sirkeci Büyük Postanesi’ndeki bu görüntü sosyal medyada tartışmaya neden oldu.

Türkiye’nin en büyük postane binası olan binada yer alan ahşap oymalarla süslü mektup yazma masasının kaldırılıp yerine düz bir masanın konulması tepkileri de beraberinde getirdi.

ptt2

PTT AÇIKLAMA YAPTI! 

Tarihi ve estetik bir yapıya sahip olan binada sıradan masaların kullanılması eleştirilince PTT’nin kurumsal hesabından açıklama geldi.

Posta’da yer alan habere göre; sosyal medyadaki yoğun tepki sonrası PTT açıklamasında “Kültürel ve tarihi değer taşıyan mobilyalarımızın zedelenmemesi adına hazırlanan replikalar en yakın zamanda kullanımınıza sunulacaktır. Sirkeci Büyük Postane’nin ülkemiz ve kurumumuz için önemli bir miras olduğunu ve bu değeri korumak adına çalıştığımızı belirtiriz. Duyarlılığınız için teşekkür ederiz. Sirkeci Büyük Postane bizim için önemli bir miras olup bu değeri korumak adına çalıştığımızı belirtiriz.” ifadelerine yer verildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...