Ramazan Bayramı hangi gün? (2017) Bayram tatili kaç gün?

İslam alemi Ramazan Bayramı heyecanı yaşıyor. Oruç ibadetlerinin son günlerini yaşayan milyonlarca müslümanı Ramazan Bayramı heyecanı sardı. Peki Ramazan Bayramı ne zaman? Ramazan Bayramı hangi gün? Ramazan Bayramı tatili kaç gün? Ramazan Bayramı ile ilgili tüm detayları haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz...

Ramazan Bayramı hangi gün? (2017) Bayram tatili kaç gün?

11 ayın sultanı Ramazan-ı şerif’in son günlerine girdik. Artık Ramazan Bayramı için geri sayım başladı. Milyonlarca inanan, büyük bir coşkuyla Ramazan Bayramı’nı bekliyor. Peki bu yıl Ramazan Bayramı ne zaman? Ramazan Bayramı hangi gün? Ramazan Bayramı tatili kaç gün? Bayram’da hava nasıl? İşte Ramazan Bayramı ile ilgili tüm detaylar…

RAMAZAN BAYRAMI (ŞEKER BAYRAMI) NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı ya da diğer ismiyle şeker bayramı bu yıl 24 Haziran Cumartesi günü arefeyle başlıyor. 25 Haziran Pazar Ramazan Bayramı'nın 1. Günü, 26 Haziran Pazartesi günü Ramazan Bayramı'nın 2. Günü ve 27 Haziran Salı günü Ramazan Bayramı'nın 3. Günü olacak.

Ramazan Bayramı tatilleri özel ve resmi kurumlarda değişiklik gösteriyor.

Özel sektör Ramazan Bayramı'nın hangi günleri tatil yapacak?

Özel sektörde yönetimin kararı doğrultusunda ramazan bayramı tatil günleri değişiklik gösterebiliyor. Örneğin tekstil sektöründekiler Ramazan Bayramı'nda tatil yapamayabilir, beyaz yaka diye addelien şirket çalışanları ise Ramazan Bayramı tatilinde 3 gün tatil yapacaklar. Devlet daireleri de bayramın tamamında izinde olacak.

Ramazan Bayramında hava nasıl olacak?

Yaz mevsimi kendini Ramazan Bayramı'nda iyiden iyiye hissettirecek. Arefe dahil tüm bayram hava güneşli ve 28-32 derece arasında olacak.