Sözcü Plus Giriş

Reza Zarrab kimdir? Serbest mi bırakıldı? Reza Zarrab hapiste mi? Neden haber alınamıyor?

Bir süredir Amerika'da hapiste bulunan İranlı iş adamı Reza Zarrab'ıdan bir süredir haber alınamıyordu. Reza Zarrab kimdir, kaç yaşında, neden hapiste, Reza Zarrab serbest mi bırakıldı? İşte ayrıntılar...

09:03 -
Reza Zarrab kimdir? Serbest mi bırakıldı? Reza Zarrab hapiste mi? Neden haber alınamıyor?

Geçtiğimiz yıl ABD'yi dolandırdığı iddiasıyla Miami'de gözaltına alınan iş adamı Reza Zarrab'dan haber alınamadığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Peki Reza Zarrab kimdir, kaç yaşında, neden hapiste, kendisinden haber alınamadığı doğru mu? İşte detaylar…

Dışişleri Bakanlığı ABD'de tutuklu yargılanan, ancak avukatlarının “5 gündür haber alamıyoruz” dediği Reza Zarrab'ın “peşine düştü.” Dışişleri, ABD'ye yazılı bir nota ile resmen “Zarrab nerede?” diye sordu. Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğü de yaptığı açıklamada, Washington Büyükelçiliği’nce ABD’li makamlardan bilgi istendiği bildirildi. Sözcü ayrıca resmen bir yanıt alınamadığını ve konunun takip edildiğini açıkladı.

REZA ZARRAB sözcü ile ilgili görsel sonucu

REZA ZARRAB KİMDİR?

Rıza Sarraf 12 Eylül 1983’te Tebriz’de doğdu. Türkiye'de de faaliyet gösteren iş adamıdır. İran ve Türkiye vatandaşlıklarına sahiptir. Türkiye’de faaliyet gösteren Royal Holding’in sahibidir.

Hakkında rüşvetten kara para aklamaya kadar çeşitli iddialar olan Zarrab, 17 Aralık soruşturması’nda kilit isim olarak gözaltına alınmış, 70 gün tutuklu kaldıktan sonra suç vasfının değişme ihtimali doğduğu gerekçesiyle tahliye edilmiştir.

NEDEN HAPİSTE?

19 Mart 2016'da Amerika Birleşik Devletleri'nin Miami kentinde banka dolandırıcılığı ve kara para aklamanın yanı sıra ABD'nin İran'a yönelik ambargosunu delmek suçlamaları ile göz altına alınmış, ardından mahkeme tarafından 75 yıla kadar hapis istemiyle tutuklanmıştır.

İLGİLİ HABERABD'den son dakika Reza Zarrab açıklaması!ABD'den son dakika Reza Zarrab açıklaması!

 

İLGİLİ HABERDışişleri ABD'ye Reza Zarrab için nota verdi: Canından endişe ediyoruz!Dışişleri ABD'ye Reza Zarrab için nota verdi: Canından endişe ediyoruz!
Son güncelleme: 09:08 16.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more