Sözcü Plus Giriş

Meteoroloji’den hafta sonu için hava durumu uyarısı…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hafta sonu hava durumu hakkında bir son dakika uyarısı yayınladı. Soğuk ve yağışlı günlerin yaşandığı haftanın ardından ısınan havayla birlikte fırtına geliyor. Meteoroloji'nin yaptığı fırtına uyarısının kapsamı, Marmara Bölgesi ve İstanbul! Fırtına büyük riskler getirecek...

12:12 -
Meteoroloji’den hafta sonu için hava durumu uyarısı…

Karlı hafta gitti havalar ısınacak derken Meteoroloji’den son dakika hava durumu uyarısı geldi, bu uyarı İstanbul’un yanında tüm Marmara Bölgesi’ni ilgilendiriyor. İstanbul’a fırtına geliyor, kuvvetli lodos bazı riskler de barındırıyor. Lodos hızlı gelecek ve hafta sonu hayatı etkileyecek. Cumartesi gecesi etkisini artırması beklenen fırtınayla ilgili detaylar şu şekilde…

KUVVETLİ FIRTINA BÜYÜK RİSKLER GETİRECEK!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıya göre üzgarın Marmara Bölgesi ve İstanbul’da 09.12.2017 Cumartesi günü sabah saatlerinden sonra kuvvetini arttırarak güney ve güneybatı yönlerden (Lodos) kuvvetli (40-60 km/saat); Cumartesi gece saatlerinden sonra ise yer yer fırtına şeklinde (60-90 km/saat) esmesi beklenmektedir.

Fırtınanın içerdiği riskler şu şekilde;
Çatı Uçması – Ağaç veya Direklerin Devrilmesi – Ulaşımda Aksamalar – Soba ve Doğalgaz Kaynaklı Baca Gazı Zehirlenmesi

firtina istanbul son dakika

FIRTINA NE ZAMANA KADAR SÜRECEK?

Uyarısı şu şekilde devam ediyor; Pazar günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar ile soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahminine göre 5 günlük hava durumu şu şekilde;

5-gunluk-haritali

5 İL İÇİN DON UYARISI

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ,Malatya, Adıyaman,Tunceli ve Bingöl için don uyarısında bulundu.
Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada,”Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin edilmektedir. Rüzgarların kuzey ve kuzeybatılı yönlerden orta kuvvette, yer yer kuvvetli esmesi beklenmektedir. Buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli, tedbirli olmaları gerekmektedir” denildi.

Son güncelleme: 09:17 14.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more