RTÜK yine tahrik oldu!

TV8’de 14 Aralık’ta yayımlanan Yetenek Sizsiniz programında yaşları 7 ile 11 arasında değişen kız çocuklarından oluşan “Queen of The Dans” grubu sahneye çıktı. Kızların şort giyerek yaptıkları dans gösterisi Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na (RTÜK) şikayet edildi. RTÜK de boş durmadı ve skandal bir rapor hazırladı.

RTÜK yine tahrik oldu!

Raporda şu skandal ifadeler yer aldı: “Çocukluğun saflık ve masumiyetine tezat görüntüler içinde sahnede arzı endam eden kızlar, yaşlarına uygun olmayan kıyafet ve makyajlarla dans gösterilerini tamamlamışlar, söz konusu yarışmada yayın yoluyla istismar edilmişlerdir. Yayın kuruluşunun en büyüğü 11 yaşında olan çocukların ihmal ve istismar edilmesine aracılık ettiği değerlendirilmiştir.”

Uzman raporunda, TV8'e, “Yayınlar çocuklara karşı istismar içeremez” ilkesini ihlal ettiği gerekçesiyle, idari para cezası ve 5 kez de program durdurma cezasının verilmesi istedi. Rapor, üst kurul toplantısında gündeme gelirken, üyeler arasında da tartışma yaşandı. Kanalın cezalandırılmasını isteyen AKP'li üyelerin, çocukların şortlu görüntülerinden “Milletin tahrik olduğunu” savundukları öğrenildi. Muhalif üyeler ise bu skandal sözlere karşı “O zaman siz de pedofilisiniz” karşılığını verdi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...