Sağlıkta devrim! Hastalar sandalye için kavga ediyor

sozcu.com.tr “sağlıkta devrim” yapılan hastaneleri gözlemlemeye devam ediyor. Ekibimiz bu kez başarılarıyla adından söz ettiren Bezmialem Vakıf Gureba Hastanesi'ndeydi. Ancak ne yazık ki hastane personelinin çabası da yoğunluğun getirdiği sıkıntıları ortadan kaldırmaya yetmiyor. Hastanenin kalabalığına şaşırmadık ama hastaların yetersiz tekerlekli sandalye için kavga etmesine tanık olduk.


Hastalar sandalye için kavga ediyor paylaşan: Sozcu

“KAFANI KIRARIM SENİN”

İki hasta yakını poliklinik girişinde kavga ediyor. Kadın “kaç saattir sandalye sizde. Üstelik hastanız genç. Bize verin o sandalyeyi” diyor. Sandalyedeki hastanın yakını “benim hastamın durumunun nasıl olduğu seni ilgilendirmez. Kafanı kırarım senin” diyor.

saglikta-devrim-880-2

İKİ BÜKLÜM

İki büklüm yürüyebilen yaşlı bir kadına ise iki yakını destek oluyor. Onlar da tekerlekli sandalye bulamamış. Kafeteryadan aldıkları sandalye ile yaşlı kadını dinlendire dinlendire polikliniğe getiren hasta yakınları da görevlilere sandalye yok diye tepki gösteriyor.

KAN SIRASI

Hastaneye sadece bulunduğu bölgeden değil İstanbul’un pek çok yerinden hasta geliyor. Ancak başarıları ile adından sıkça söz ettiren hastanenin sağlık personelinin çabası bu yoğunluğu eritmeye yetmiyor.

ÇEK GÖNDER

Sözcü’nün hastane haberleri büyük ses getiriyor. Siz de hastanelerde yaşadığınız sıkıntıların yayınlanmasını istiyorsanız video çekip 0549 807 27 99 numaralı Sözcü WhatsApp İhbar Hattı’na yollayın sesiniz olalım.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...