Sözcü Plus Giriş

Sarıgazi’de soygun girişimi! Polise ateş açıldı

İstanbul Sarıgazi'de soygun hazırladığı içerisindeki azılı gasp çetesine operasyon düzenlendi. Şüphelilerin ateş açmasıyla çatışma yaşandı. Olayda 3 şüpheli vurulurken, gaspçıların tamamı yakalandı.

Habip ATAM
Güncellenme: 13:10, 03/07/2017
Sarıgazi’de soygun girişimi! Polise ateş açıldı

Ataşehir’de geçtiğimiz mart ayında bir kuyumcuda, silahlı soygun yaşandı. İddiaya göre, yüzlerini kar maskesi ile saklayan silahlı bir gurup kuyumcuya girdi. Kuyumcu soygunculara engel olmak istedi. O olayda 2 kişi yaralandı. Bir kişi ise saldırı sırasında kalp krizi geçirerek can verdi. Olayın ardından İstanbul Emniyeti’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü soruşturma başlattı.

Gasp Büro ekipleri, şüphelilerin kaçtıkları aracı terk edilmiş olarak buldu. Şüphelilerden birinin kimliği belirlendi. Teknik ve fiziki takip çalışması başlatıldı. Polisin çalışması sıralarında şüphelilerin bir çok gasp eylemine karıştığı anlaşıldı. Takip çalışmaları sürerken azılı çetenin yeni bir soygun hazırlığında olduğu bilgisine ulaşıldı. Araştırmalarda gaspçıların Sarıgazi’de bir sigara aracını gasp edecekleri öğrenildi. Bunun üzerine polis operasyon kararı aldı. Şüpheliler sigara aracına uzaklaştıkları sırada düğmeye basıldı. Ekipler gaspçılara yöneldiği sırada polise ateş açıldı. Bunun üzerine çalışma yaşandı. Gasp ekipleri şüphelilerden 3’ünü vurarak yaraladı. Yaralı şüpheliler ve diğer iki gaspçı yakalandı. Yaralılar hastaneye götürüldü.

Yayınlanma Tarihi:11:06,