Savcı Kiraz’ı şehit eden teröristin ağabeyi yakalandı

İSTANBUL Polisi’nin DHKP-C’ye yönelik düzenlediği operasyonda Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden terörist Şafak Yayla'nın ağabeyi Bulut Yayla’da olduğu öğrenildi. Bulut Yayla’nın evinden çıktığı iddia edilen silahların farklı bir adreste bulunduğu ortaya çıktı. Yayla’nın, gözaltına alınan şüpheliler arasındaki bazı ifadeler sebebiyle gözaltına alındığı belirtildi.

Savcı Kiraz’ı şehit eden teröristin ağabeyi yakalandı

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) 13 Aralık’ta terör örgütü DHKP-C’ye yönelik operasyon düzenledi.  İstanbul ve İzmir’de eş zamanlı düzenlenen baskınlarda 8 şüpheli gözaltına alındı.  Haklarında yakalama kararı olan 7 şüpheli ise adreslerinde bulunamadı. Adreslerdeki aramalarda, Thomson marka otomatik silah, 6.35 çapında bir suikast tabancası ve 2 silah ele geçirildi.

SİLAHLAR FARKLI ADRESTE

Ele geçirilen silahlar arasındaki Thomson marka silah ve suikast tabancasının Bulut Yayla'nın evinde bulunduğu öne sürüldü. Ancak bilginin doğru olmadığı ortaya çıktı.  Bulut Yayla'nın silahların bulunduğu adreste ikamet etmediği ortaya çıktı. Yayla'nın farklı bir ifadedeki iddialar sebebiyle yakalandığı dile getirildi.

TUTUKLANMIŞTI

Bulut Yayla 31 Mayıs 2013'te Yunanistan'dan Türkiye'ye girerken Edirne'de gözaltına alındı. O dönem İçişleri Bakanlığı'nca yapılan açıklamada Bulut Yayla'nın 2012'de DHKP-C'ye yönelik bir operasyon firarisi olduğu belirtilmişti. Yayla 3 Haziran 2013'te tutuklanmıştı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...