Sözcü Plus Giriş

Sayısal Loto sonuçları: 2. devir

Sayısal Loto sonuçları canlı yayın çekilişi ile belli oldu. 27 Mayıs tarihli Sayısal Loto'nun 1072. haftasının kazandıran numaraları: 05 - 14 - 16 - 18 - 31 - 48

null
Güncellenme: 21:33, 27/05/2017
Sayısal Loto sonuçları: 2. devir

Her hafta cumartesi günleri büyük umutlarla oynanan Sayısal Loto’nun 1072. hafta çekilişi canlı yayında belirlendi. 3 milyon  407 bin 68 liranın dağıtıldığı 27 Mayıs tarihli Sayısal Loto’da bu hafta 6 şanslı numarayı bilen çıkmadı ve 2. devir gerçekleşti.

İşte Sayısal Loto’da kazandıran numaralar : 05 – 14 – 16 – 18 – 31 – 48

sayisal-loto

Sayısal Loto çekilişinde diğer ikramiyelerin dağılımı ise şu şekilde gerçekleşti: 5 bilen 122 kişi 5.947,10 TL, 4 bilen 7.424 kişi 73,90 TL ve 3 bilen 141.592 kişi ise 10,85 TL ikramiye kazandılar.

Oyunun Özellikleri

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca ” oyun ” olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, “Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır.” olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

Yayınlanma Tarihi:20:44,