Şehidin misket oynadığı video yürek burktu

Bitlis’te hain saldırı sonucu şehit olan 24 yaşındaki Jandarma Onbaşı İbrahim Halil Ateş'in arkadaşları ile misket oynarken görüntülerini yayınladığı ve oyun bitişinde '"Hadi kendinize iyi bakın, görüşmek üzere" diyerek çekimi sonlandırdığı videosu yürek burktu.

Şehidin misket oynadığı video yürek burktu

Bitlis'te hain saldırı sonucu şehit olan 24 yaşındaki Jandarma Onbaşı İbrahim Halil Ateş'in Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki babası Celal Ateş, “Benim ciğerim yandı, başkalarının yanmasın. Vatan sağ olsun” diyerek terörün son bulmasını istedi.
Annesi Asiye Ateş'i 10 yıl önce kaybeden İbrahim Halil Ateş, 10 çocuklu bir ailenin 3'üncü çocuğuydu. Bekar olan ve yaklaşık 2 yıl önce göreve başlayan Halil Ateş ile en son pazar günü görüştüğünü söyleyen acılı baba Celal Ateş, evlenmesi için kız bulmaya çalıştıklarını ama kısmet olmadığını belirtti. Terörün son bulması için çağrıda bulunan Celal Ateş, “Benim ciğerim yandı, başkalarının yanmasın. Vatan sağ olsun” diyerek teröre tepki gösterdi.

 

Nice anne ve babanın ciğerinin yandığını söyleyen Celal Ateş, “Benim ciğerim yandı, nice anne ve babaların ciğeri yandı. İnşallah bundan sonra son olur. Üçüncü çocuğumdu. Görev süresi sekizinci ayda hemen hemen iki yıl olacak. En son geçen Pazar görüştük. Bekardı. Evlenmesi için bir mücadele içine girecektik ama kısmet olmadı. İnşallah bundan sonra bu terör durur, anneler babalar inşallah ağlamaz. Acı çekmesinler, ciğerleri yanmasın. Vatan sağ olsun” ifadelerini kullandı.

ARKADAŞLARIYLA OYNARKEN CANLI YAYIN YAPMIŞ

Bitlis’in Hizan İlçesi’nde şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Halil Ateş’in, üs bölgesi ve değişik yerlerde sosyal medya hesabından canlı yayın yaptığı görüntüler ortaya çıktı. Şehit Uzman Onbaşı Halil Ateş’in, sosyal medya hesabından canlı yayın yaptığı görüntülerde; Bitlis’teki askeri araçların da bulunduğu üs bölgesinde arkadaşlarıyla misket oynadığı, Gaziantep’te arabayla dolaştığı, Şanlıurfa’nın Halfeti İlçesi’nde ise Atatürk Barajı’nda tekneyle Rum Kale ve tarihi yerleri gezdiği görülüyor. Şehit Ateş, arkadaşlarını oynarken çektiği ve kendisinin de eşlik ettiği görüntülerin sonunda “Hadi kendinize iyi bakın, görüşmek üzere” dedikten sonra yayını sonlandırdığı görülüyor. Şehit Ateş’in sosyal medya hesabında da yer alan görüntüler, çok sayıda kullanıcı tarafından da beğenilip paylaşıldı. DHA