Sözcü Plus Giriş
GALERİ Şiddetli yağış ve fırtına İstanbul'u yerle bir etti 27 Temmuz 2017 22:05
1 İş çıkış saatine denk gelen çok şiddetli yağış nedeniyle bazı yolları su bastı. Dolu ve yağmur yağışı sırasında önlerini görmekte zorluk çeken sürücüler yol kenarlarına çekerek havanın düzelmesini bekledi. Metro, metrobüs, tren ve tramvay duraklarında da vatandaşlar mahsur kaldı. Avrasya tüneli ulaşıma kapatıldı. E-5 karayolunu su bastı. Araçlar su basan yolda ilerlemekte güçlük çekti. Bazı araçların yağan dolu nedeniyle camları patladı.
2 İstanbul'da etkili olan şiddetli yağış, E-5  Silivri yönünde trafiği durdurdu. Metro ve  Marmaray seferleri iptal edilirken, birçok ev ve iş yerini su bastı.
3 Şiddetli yağış evlerin çatılarını uçururken, duvarlar yerle bir oldu. Trafikte yakalanan araçlar ise büyük zarar gördü.
4 Yağış etraftaki ağaçları ise kökünden kopartarak caddelere savurdu. Savrulan ağaçlar araçların üstüne düştü.
5 Yağışın ardından seferler art arda iptal edildi. Metro ve metrobüs seferlerinde aksamalar yaşandı. Atatürk Havalimanı'nda ise uçuşlar durduruldu.
6 Sağanak nedeniyle havalimanındaki bazı seferlerde gecikmeler meydana gelirken, bazı uçaklar farklı şehirlerin havalimanlarına yönlendirildi.
7 Yağış ve fırtına sebebiyle geçici süreyle trafiğe kapatılan Avrasya Tüneli'nde seferler normale döndü. Karaköy-Kadıköy seferlerinde deniz otobüsü kayalıklara çarptı.
8 Küçükçekmece Kanarya’da minare yıkıldı. Şişli Osmanbey’de mezarlık durağı çöktü. 4 kişi göçük altından çıkarıldı.
9 Aksaray'da şiddetli yağışın ardından meydana gelen selde mahsur kalan vatandaşlar otobüsün üzerine çıktı. İstanbul'da etkili olan şiddetli yağışın ardından yolları su bastı.
10 Araçlar sel sularına gömülürken vatandaşlar da yolda mahsur kaldı. Sel suları içinde mahsur kalan vatandaşlar çeşitli yollarla kurtulmaya çalışırken bazı vatandaşların da otobüsün üzerine çıktığı görüldü.
11 Şiddetli fırtına ve yer yer dolu  şeklinde görülen yağış nedeniyle İstanbul Deniz Otobüsleri'nde (İDO) hızlı  feribot ve dış hat deniz otobüsü seferleri yapılamadı, bazı seferler de iptal  edildi.
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39