‘Hero’ tişörtüne Siirt’te 2 gözaltı

Siirt'in Baykan ilçesi ve şehir merkezinde üzerinde 'Hero' yazısı bulunan tişört giyen 2 genç polis tarafından gözaltına alındı. Baykan'da gözaltına alınan kişi adli kontrol kararı ile serbest bırakılırken, diğer kişinin ise sorgusu sürüyor.

‘Hero’ tişörtüne Siirt’te 2 gözaltı

Siirt’in Yeni Mahalle, Cengiz Topel Caddesi üzerinde yürüyen 20 yaşlarında bir erkek, bugün akşam saatlerinde üzerinde ‘Hero’ yazılı tişört olduğu için polis tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan ve ismi açıklanmayan şüpheli sağlık kontrolünün ardından ifadesi alınmak üzere Siirt Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirildi.

Dün akşam saatlerinde de Siirt’in Baykan ilçe merkezinde de 20 yaşlarında, ismi açıklanmayan bir kişi “Hero” yazılı tişört giydiği için gözaltına alındı. Baykan’da gözaltına alındıktan sonra sorgulanmak üzere Siirt TEM Şube Müdürlüğü’ne getirilen genç, işlemlerinin ardından Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. Soruşturmayı yürüten savcı tarafından ifadesi alınan genç daha sonra adli kontrol talebi ile Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne gönderildi. Sulh Ceza Hakimliği’nde yeniden sorgulanan genç adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

ADANA’DA ADLİYEYE SEVK EDİLEN 7 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Adana'da, ‘kahraman' anlamına gelen ‘Hero' tişörtü giydiği için gözaltına alınan 7 kişi serbest bırakıldı.

Edinilen bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri, gelen ihbarlar sonucu dün ve bugün, üzerinde ‘kahraman' anlamına gelen İngilizce ‘Hero' yazılı tişört giydiği için gözaltına alınan 4 kişinin yanı sıra, 3 kişiyi daha aynı gerekçeyle gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından ‘silahlı terör örgütü FETÖ/PDY'nin propagandası yapma' suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Adana'da 3 kişiye 'Hero' gözaltısı! Adliyeye sevk edildiler İlginizi Çekebilir Adana'da 3 kişiye 'Hero' gözaltısı! Adliyeye sevk edildiler

Adliyeye sevk edilen M.C.A., M.E., H.U., Ş.B.P., G.B., S.E.G. ve E.İ. nöbetçi savcılık tarafından serbest bırakıldı.

AJANSLAR

Adana'da bir 'Hero' gözaltısı daha İlginizi Çekebilir Adana'da bir 'Hero' gözaltısı daha