Şırnak ve Hakkari’de çok sayıda mühimmat ele geçirildi 

Şırnak Bestler Dereler'deki operasyonda  16-17 Mayıs tarihlerinde 2 bin uçaksavar mühimmatı, bin  bixi mühimmatı, 20 havan mühimmatı, 20 Roketatar mühimmatı, 2 el yapımı patlayıcı düzeneği, 5 sığınak ve mağara bulundu. Mühimmat ve sığınaklar imha edildi. Öte yandan Türk Silahlı Kuvvetleri, Yüksekova'da bugün icra edilen arama tarama faaliyetleri sırasında bir mağarada çok sayıda silah, mühimmat ve malzeme ele geçirildiğini bildirdi.

Şırnak ve Hakkari’de çok sayıda mühimmat ele geçirildi 

Şırnak Bestler-Dereler bölgesinde ‘Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yunus Ertürk Operasyonu’nun ikinci safhası 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı emir-komutasında, Çakırsöğüt 1’nci Jandarma Komando Tugay Komutanlığı ve Siirt 3’üncü Komando Tugay Komutanlığı’nın katılımı ile 08 Mayıs’ta Hava Hücum Harekatı ile başlatıldı.

 

basliksiz-4

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada operasyonda  19-30 Nisan 2017 tarihleri arasında  29 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği belirtildi. Operasyonda komando birlikleri tarafından  16-17 Mayıs tarihlerinde yapılan temas araması sırasında  ise  2 bin uçaksavar mühimmatı bin  bixi mühimmatı 20 havan mühimmatı 20 Roketatar mühimmatı 2 el yapımı patlayıcı  düzenegi 5 sığınak ve mağara tespit edildi.  Mühimmat ve sığınaklar imha edildi.

HAKKARİ’DE ÇOK SAYIDA SİLAH, MÜHİMMAT VE MALZEME ELE GEÇİRİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri Şehit Tank Yarbay İhsan Ejdar  operasyonu kapsamında Yüksekova’nın 3 bin 400 metre  yükseklikteki İkiyaka Dağlarında bugün  icra edilen arama tarama faaliyetleri sırasında bir mağarada çok sayıda silah, mühimmat ve malzeme ele geçirildiğini bildirdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri Hakkari Yüksekova’da  bugün gerçekleştirilen   Şehit Tank Yarbay İhsan Ejdar  operasyonu’nda çok  sayıda silah, mühimmat ve malzeme ele geçirildiğini belirtti. Ele geçirilen malzemeler şöyle:” 3 adet AK-47 Kalaşnikof tüfek ,20 adet 60 mm havan mühimmatı, 8 adet RPG 7 mühimmatı ,8 adet RPG 7 sevk fişeği, 60 mm havan ve çatal ayağı, 2000 adet AK-47 fişeği, 800 adet PKMS makinalı tüfek fişeği, yarım çuval Doçka fişeği, 36 adet el bombası, 50 adet AK-47 şarjörü, 10 kg amonyum nitrat, 3 bidon TNT, 300m kablo, 1 tane 4 kw jeneratör, 2 tane 1 kw jeneratör ,1 tane bosch hilti, 13 tane akü, 3 regülatör

1 tane lcd tv, 2 tane dvd oynatıcı, 200 civarı kitap, 1 fırın,  20 karton sigara,  4 gaz lambası, Sony 20 mp fotoğraf makinası, 6 adet büyük hilti ucu ,  çok miktarda kıyafet ve gıda malzemesi”

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...