Sözcü Plus Giriş

Hakkari ve Şırnak’ta 14 PKK’lı etkisiz hale getirildi

TSK'nın terör örgütlerine yönelik operasyonlarında PKK'ya ağır bir darbe daha indirildi. Hakkari ve Şırnak'ta 14 terörist etkisiz hale getirildi.

19:21 -
Hakkari ve Şırnak’ta 14 PKK’lı etkisiz hale getirildi

Terör Örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarla ilgili ilk açıklama Şırnak Valiliği’nden geldi. Yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

4 Kasım 2017 tarihinde İlimiz Bestler-Dereler bölgesinde icrasına başlanılan Şehit İstihbarat Binbaşı Koray Onay operasyonu kapsamında; 13 Kasım 2017 günü yakın hava desteği de sağlanarak gerçekleştirilen operasyon neticesinde 4 bölücü terör örgütü mensubu daha etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlar aralıksız olarak devam etmektedir.”

10 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Terör örgütüne yönelik bir operasyon da Hakkari’de gerçekleştirildi. 10 PKK’lının etkisiz hale getirildiği operasyonla ilgili Hakkari Valiliği bir açıklama yaptı.

Açıklamada istihbarat birimleri ile yapılan koordineli çalışma sonucu PKK’nın Kuzey Irak bölgesindeki Kanirash kampında bir grup teröristin tespit edildiği belirtildi. İHA ile tespit edilen terörist gruba, Şemdinli’nin Kuzey Irak’a sıfır noktasında Hava Kuvvetleri tarafından operasyon düzenlendiği ifade edilen açıklamada, “Savaş uçaklarının gerçekleştirdiği hava harekatında aralarında Şemdinli ÖSB (Öz Savunma Birliği) sorumlusu ‘Xebat’ ve ‘Cekdar’ kodlu sözde lider kadronun da bulunduğu 10 terörist etkisiz hale getirildi” denildi.

Son güncelleme: 20:41 13.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more