Sözcü Plus Giriş

Sivas’ın yollarına dokunmayın ağaçlarına

Belediye, kent meydanının ardından Sivas’ın en işlek caddelerinden Kepenek’teki ağaçları kesti. Yetkililer “4 çürük ve kurtlu ağacı taşıdık diye tepki gösteriyorlar” dedi.

Ali Ekber ERTÜRK
Güncellenme: 08:56, 28/07/2017
Sivas’ın yollarına dokunmayın ağaçlarına

Türkiye’nin sel ve su baskınlarıyla sarsıldığı bugünlerde Sivas, ana caddelerindeki ağaçların kesilmesiyle gündemde. AKP'li belediye, ‘çevre düzenlemesi' adıyla kentin en işlek yollarından olan Kepenek Caddesi'nde onlarca ağacı kesti.

ESKİDEN YEMYEŞİLDİ Sivas'ın merkezindeki Kepenek Caddesi, sağlı sollu dizilmiş ağaçlarıyla yemyeşil bir görüntüye sahipti.

ESKİDEN YEMYEŞİLDİ
Sivas'ın merkezindeki Kepenek Caddesi, sağlı sollu dizilmiş ağaçlarıyla yemyeşil bir görüntüye sahipti.

Daha önce yemyeşil bir görüntü sergileyen cadde, ağaçların kesilmesiyle çöle döndü.

Bir TEK AĞAÇ KALMADI Belediye “Kesilenler çürük ve kurtlu. Üniversiteden görüş alıyoruz. Mahalleli de imza verdi” dedi.

Bir TEK AĞAÇ KALMADI
Belediye “Kesilenler çürük ve kurtlu. Üniversiteden görüş alıyoruz. Mahalleli de imza verdi” dedi.

Ağaçların kesilmesi sosyal medyada tepki topladı. SÖZCÜ'ye konuşan belediye yetkilileri ise “Yerlerine ıhlamur dikeceğiz. O cadde öyle kalmayacak.

KENT MERKEZİ DE AĞAÇLARLA DOLUYDU Ünlü Çifte Minareli Medrese dahil birçok tarihi yapının bulunduğu Sivas Kent Meydanı, birkaç yıl öncesine kadar ağaçlarla kaplıydı.

KENT MERKEZİ DE AĞAÇLARLA DOLUYDU
Ünlü Çifte Minareli Medrese dahil birçok tarihi yapının bulunduğu Sivas Kent Meydanı, birkaç yıl öncesine kadar ağaçlarla kaplıydı.

320 bin yeşili Sivas'a kazandırdık. Bunlar takdir edilmiyorken 4 çürümüş ağacı taşıdık diye tepki gösteriliyor” dedi.

BELEDİYE: DAHA İYİ FOTOĞRAF ÇEKİLİYOR Belediye yetkilileri, “Ağaçlar kaldırılınca medrese de görünür hale geldi. İnsanlar şimdi daha rahat fotoğraf çekebiliyor” dedi.

BELEDİYE: DAHA İYİ FOTOĞRAF ÇEKİLİYOR
Belediye yetkilileri, “Ağaçlar kaldırılınca medrese de görünür hale geldi. İnsanlar şimdi daha rahat fotoğraf çekebiliyor” dedi.

Yayınlanma Tarihi:04:23,