Adalet Yürüyüşü’nde üçüncü gün

Ankara Güvenpark'tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, üçüncü gününde de İstanbul'a doğru yürüyüşüne devam ediyor. 'Adalet Yürüyüşü'ne Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından destek gelirken, Kılıçdaroğlu'nun yürüyüş güzergahında karşılaştığı vatandaşlardan da olumlu tepkiler aldığı görüldü. 25 gün sürecek 432 kilometrelik yürüyüşün geçtiğimiz iki gününde yaklaşık 50 kilometre yol katedildi. Yoğun tempo ve artan sıcaklıklar nedeniyle günlük yürüyüş mesafesi 20 kilometreden 16 kilometreye düşürülürken, mola sürelerinin de uzatıldığı belirtildi. Saat 16:30'da Kazan'a bağlı Kurtboğazı Mesire Alanı'na ulaşan CHP lideri, her gün saat 18:30'da iki dakikalık "DURAN ADAM" eylemi yapacak. Saat 09:00'da başlayan üçüncü gün yürüyüşünde tüm son dakika gelişmeleri sozcu.com.tr canlı yayınlarında olacak...

Adalet Yürüyüşü’nde üçüncü gün

Turgut Erat – Zeynep Gürcanlı – Ömer Uluhan / sozcu.com.tr

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun 25 yıl hapse çarptırılıp tutuklanmasının ardından tepki için ‘Adalet Yürüyüşü’ başlattı.

Kılıçdaroğlu’nun başlattığı yürüyüşe vatandaşlardan büyük destek gelirken, protesto dünya çapında da ses getirdi. Uluslararası haber ajansları yürüyüşten notları anbean dünyaya servis ediyor.

İŞTE DAKİKA DAKİKA YÜRÜYÜŞTEN NOTLAR:

Saat 18:36:  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, yaptığı açıklamada, “Gezi’nin ‘duran adam’ın 4’üncü yıl dönümü bugün. ‘Duran adam’ iktidara meydan okumuştur, neye uğradığını şaşırtmıştı. Bugün buradan Gezi’nin, ‘duran adam’ın 4’üncü yıl dönümünde Ankara’dan Gezi’yi selamlıyoruz” dedi.Saat 18:30: 
CHP lideri üçüncü konaklama yeri olan mesire alanında saat 18:30’da iki dakikalık “DURAN ADAM” eylemi başlattı. Kılıçdaroğlu’nun bu eyleme, 2013 yılındaki Gezi Parkı’nda başlatılan Duran Adam eyleminin yıl dönümü olması nedeniyle başladığı öğrenildi. CHP lideri, her akşam konaklama yerlerinde iki dakikalık “DURAN ADAM” eylemini tekrarlayacak. İki dakikalık DURAN ADAM eyleminin ardında şehitler için de 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Eylem sonrası kalabalık grup, ‘Bu daha başlangıç, müdahaleye devam’ ve ‘adalet’ şeklinde sloganlar attı.

Foto: DHA

Foto: DHA

 

Saat 16:30: Kılıçdaroğlu yürüyüşün üçüncü gününde 20 kilometre katederek konaklama yeri olan Kazan’a bağlı Kurtboğazı Mesire Alanı’na ulaştı. CHP lideri geceyi burada geçirecek, sabah ise erken saatlerinde 4. gün yürüyüşüne devam edecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet kortejinin üçüncü gününde iki ünlü sanatçı Füsun Demirel ve Melike Demirağ da eşlik etti. Ünlü ‘Arkadaş' şarkısı söyleyen Demirağ, ‘Aldırma Gönül' şarkısıyla da yürüyüşüne devam etti

MOLA SÜRELERİ YENİDEN DÜZENLENDİ

İlk iki gün yoğun yürüyüş ve bugün hava sıcaklıklarının çok artması nedeniyle yürüyüş mesafesi 20 kilometreden 16 kilometreye düşürüldü. Mola süreleri de doktorun tavsiyesi üzerine yeniden düzenlendi. Bugünden sonra CHP liderinin saat 12:00 ila 15:00 arasında 3 saat mola vermesi planlanıyor.

Kılıçdaroğlu: Sözcü için de yürüyorum İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu: Sözcü için de yürüyorum

Saat 11:00 Kahramankazan girişinde yaklaşık 25 dakika mola veren kortej yeniden yola koyuldu.

Adalet Yürüyüşüne katılanlar arasında bulunan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, güneşten etkilenmemek için yüzüne krem sürdü.

FOTO: DHA

FOTO: DHA

Eşi, oğlu ve oğlunun nişanlısı üçüncü günde de Kılıçdaroğlu’nu yalnız bırakmadı.

FOTO: DHA

FOTO: DHA

Saat 10:35 Adalet korteji ilk molayı verdi.

Üçüncü gün yürüyüşü saat 09:00’da başladı.

FOTO: DHA

FOTO: DHA

Yürüyüş öncesi gazetecilere kısa bir açıklama yapan CHP lideri, Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı hakkında verilen tutuklama kararını eleştirerek, “Aslolan tutuksuz yargılanmadır. Kavurmacı hakkında verilen kararı doğru bulmuyorum. Kesin mahkumiyet kararı çıkmadan insanların tutuklanmaları doğru değil” dedi.

SANATÇILARDAN DESTEK

melike-demirag-fusun-demirel

Bu arada iki ünlü sanatçı Füsun Demirel ve Melike Demirağ da Kılıçdaroğlu’na Adalet Yürüyüşü’nde eşlik etti. Ünlü ‘Arkadaş’ şarkısı söyleyen Demirağ, ‘Aldırma Gönül’ şarkısıyla da yürüyüşüne devam etti.

 

İşte Kılıçdaroğlu'nun Kavurmacı yorumu İlginizi Çekebilir İşte Kılıçdaroğlu'nun Kavurmacı yorumu

23 MOLA NOKTASI

CHP'liler İstanbul'a kadar toplam 23 nokta belirledi. Yürüyüşte E-5 Karayolu güzergahı takip edilecek.

İŞTE ADALET YÜRÜYÜŞÜ ROTASI:

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu başlattığı yürüyüşe “Adalet Yürüyüşü” adını verdi. Yürüyüş Ankara'da Güvenpark'tan 15 Haziran günü başladı.

Açıklanan hedef tutuklu CHP'li vekil Enis Berberoğlu'nun tutulduğu İstanbul'daki Maltepe Cezaevi önü.

Yolun toplam uzunluğu 432 kilometre. E-5 Karayolu güzergahı takip edilecek.

Planlamaya göre Kılıçdaroğlu bu mesafeyi 25 günde tamamlayacak.

Adalet Yürüyüşü boyunca başlangıç ve bitiş noktaları hariç 23 dinlenme noktası belirlendi.

Adalet Yürüyüşü'nün üçüncü gününden görüntüler İlginizi Çekebilir Adalet Yürüyüşü'nün üçüncü gününden görüntüler Adalet Yürüyüşü'nde ikinci gün Kazan'da sona erdi İlginizi Çekebilir Adalet Yürüyüşü'nde ikinci gün Kazan'da sona erdi Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a yanıt İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a yanıt NY Times: Kılıçdaroğlu'nun strateji değişikliği memnuniyetle karşılandı İlginizi Çekebilir NY Times: Kılıçdaroğlu'nun strateji değişikliği memnuniyetle karşılandı Hürriyet yazarı Sedat Ergin Sözcü'ye yönelik operasyonu masaya yatırdı İlginizi Çekebilir Hürriyet yazarı Sedat Ergin Sözcü'ye yönelik operasyonu masaya yatırdı