Ankara’da Nuriye Gülmen ve Semih Özakça protestosuna müdahale

Ankara'da KHK ile ihraç edilen ardından başlattıkları açlık grevini cezaevinde sürdüren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek vermek için yürüyen gruba polis müdahale etti. Polisin çeşitli noktalarda süren müdahalesinde şimdiye kadar 47 kişi gözaltına alındı. Akşam saatlerinde ise 20 kişi daha gözaltına alındı.

Ankara’da Nuriye Gülmen ve Semih Özakça protestosuna müdahale

Ankara’da başlattıkları açlık grevinin ardından tutuklanan daha sonra ise açlık grevini cezaevinde sürdüren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek vermek isteyen gruplar bugün öğle saatlerinde Güvenpark’ta buluşmak istedi.

Ancak Kızılay çevresinde yoğun güvenlik önlemi alan polis, Güvenpark’a girmek isteyen gruplara müdahale etti. Biber gazı ile müdahale eden polis, çok sayıda göstericiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınmamak için yerde direnen bir vatandaş ise kolunun kırıldığını iddia etti. Kızılay çevresinde polisin müdahalesi sürüyor.

ankara-3

YÜKSEL CADDESİ'NDE DE MÜDAHALE

Güvenpark'ın ardından Yüksel Caddesi'nde yapılan ‘İşimi geri istiyorum' eylemine de polis müdahale etti.

Saat 12.30'da başlayan eylemlerde şu ana kadar 22'si kadın olmak üzere toplam 47 kişi gözaltına alındığı öğrenildi.

20 KİŞİ DAHA GÖZALTINA ALINDI

Tutuklu bulundukları cezaevinde açlık grevini sürdüren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek için eylem yapan gruba biber gazı ile müdahale eden polis, 20 kişiyi gözaltına aldı. Ajanslar