Antalya’da 2 kişinin öldüğü patlamanın nedeni belli oldu

Antalya'daki TOKİ konutlarındaki binalardan birinde meydana gelen patlamada evde bulunan biri kadın 2 kişi yaşamını yitirdi. Patlamanın dinamit lokumu hazırlarken meydana geldiği iddia edilirken Valilikten yapılan açıklamada ise, "M.A isimli kişinin eve girmek isterken kapıyı zorladığı sırada nedeni henüz belirlenemeyen bir sebeple patlama yaşanmış" denildi.


Antalya'da TOKİ konutlarında patlama meydana geldi paylaşan: Sozcu

Olay, merkez Döşemealtı İlçesi Çıplaklı Mahallesi’ndeki TOKİ konutlarında 5 katlı CY7 Blok’un 4’üncü katındaki dairede saat 06.00 sıralarında meydana geldi. Camları kırılan daire büyük hasar görürken, birisi kadın 2 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

Patlamada ölenlerin 49 yaşındaki Mustafa Alper ve 52 yaşındaki Nurcan Demiröz olduğu saptandı. Eski madenci olan Alper’in gönül ilişkisi yaşadığı kadının evine geldiği, burada dinamit lokumu hazırlarken patlamanın gerçekleştiği ileri sürüldü.

VALİLİK: TERÖR BOYUTU YOK

Antalya Valiliği, TOKİ konutlarında meydana gelen patlamayla ilgili yazılı açıklama yaptı.

İlk belirlemere göre ölenlerden 49 yaşındaki Mustafa Alper’in Konya nüfusuna, 44 yaşındaki Nurcan Demiröz’ün de Afyonkarahisar nüfusuna kayıtlı olduğu belirtilen açıklamada, “İki şahıs arasında geçmişe dayalı duygusal ilişki ve irtibatlarının bulunduğu, aralarında çıkan ve sebebi bilinmeyen bir tartışma sonrasında M.A. isimli şahsın sabah 05.30 sıralarında bayanın ikametinin kapısına geldiği, içeriye girmek için zorladığı, bu esnada sebebi henüz belirlenemeyen bir patlama neticesinde 2 şahsın da olay yerinde öldüğü anlaşılmıştır” denildi.

Her iki şahsın da bir terör örgütüyle bağlantılarının olmadığı, patlamanın bir terör boyutunun bulunmadığı kaydedilen açıklamada, Mustafa Alper’in ‘uyuşturucu madde satmak’ ve ‘fuhuşa aracılık’ suçlarından kaydının olduğu; Nurcan Demiröz’ün ise eğlence mekanlarında çalıştığının belirlendiği ifade edildi.

(DHA)

Kemer'de maden faciası: 2 işçi yaşamını yitirdi İlginizi Çekebilir Kemer'de maden faciası: 2 işçi yaşamını yitirdi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...