Başhekime odasında silahlı saldırı

Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Sait Berilgen, medikalci olduğu belirtilen Sercan Gök'ün silahlı saldırısı sonucu ağır yaralandı. Aynı silahla intihar eden saldırgan Gök'ün de yaralandığı her iki yaralının da hastane acil servisinde tedavi altına alındı.

Başhekime odasında silahlı saldırı

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Sait Berilgen, öğlen saat 12.20 sıralarında henüz belirlenemeyen bir sebeple makamına gelen ve medikalci olduğu belirtilen Sercan Gök’ün silahlı saldırısına uğradı.  Açılan ateşle birlikte Prof. Dr. Berilgen ağır yaralanırken saldırgan Gök, aynı tabanca ile kafasına sıkarak intihar girişiminde bulundu.

bashekim-2

Silah sesleri üzerine odaya giren görevliler, Prof. Dr. Berilgen ve Gök’ü kanlar içerisinde yerde buldu.  Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalenin ardından yaralı Prof. Dr. Berilgen ve saldırgan Gök, hastaneni acil servisine kaldırılarak tedavi altına alındı. Saldırı sonrası olay yerine gelen polis olay yeri inceleme ekipleri çalışma başlatırken, Vali Murat Zorluoğlu ve Emniyet Müdürü Doğan Cangül de hastaneye gelerek olay hakkında görevlilerden bilgi aldıktan sonra yaralı Başhekim Prof. Dr. Sait Berilgen’in tedavi gördüğü acil servise geçti.  Saldırı olayı ile ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor. (DHA)

hastane-1

VALİLİKTEN AÇIKLAMA: TEDAVİLERİ SÜRÜYOR

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Said Berilgen'in silahlı saldırıya uğraması olayı ile ilgili Valilikten açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “24.05.2017 tarihinde saat 11.45 sularında Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Sait Berilgen, makam odasında silahlı saldırıya uğramıştır. Ağır yaralanan başhekim Berilgen, hastanemizde tedavi altına alınmıştır. Kimliği tespit edilen saldırgan şahıs, olayın akabinde intihar girişiminde bulunmuş ve tedavi altına alınmıştır. Olayla ilgili geniş çaplı adli ve idari soruşturma başlatılmıştır” denildi.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...