Bayrampaşa’da kaza: 2 polis şehit oldu

Bayrampaşa'da "yunus" olarak bilinen motorize polis ekibi kaza yaptı. Bariyere çarpan motosikletteki polislerden biri şehit olurken diğer polis ise yaralandı. Akşam saatlerinde ise kazada yaralanan polisten de acı haber geldi. Bayrampaşa Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralı polis tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Bayrampaşa’da kaza: 2 polis şehit oldu

Kaza, saat 15.30’da Bayrampaşa O-3 bağlantı yolunda meydana geldi. ‘Yunus’ olarak bilinen motosikletli polis ekibi henüz bilinmeyen bir nedenle bariyere çarptı.

 

Kaza sırasında motosiklette bulunan polislerden Burak Bülbül şehit oldu, Ertuğrul Taciroğlu ise ağır yaralandı. Meslektaşlarının kaza yaptığını duyan polisler olay yerine akın etti. Yaralı polis Taciroğlu, ambulansla hastaneye götürüldü. Olay yeri inceleme çalışmalarının ardından şehit polis Bülbül’ün cenazesi Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

poliss

YARALI POLİSTEN ACI HABER GELDİ

Kazada yaralanan polisten ise acı haber geldi. Bayrampaşa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Taciroğlu tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.Hastanede şehit olan polisin cenazesi de İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne ait cenaze nakil aracıyla Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

kaza10

ŞEHİDİN AİLESİNE ACI HABERİ ULAŞTI

Şehit polis memurlarından Burak Bülbül’ün Edirne’nin Uzunköprü İlçesi’ne bağlı Maksutlu Köyü’nde oturan ailesine acı haberi, Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız verdi. Eve giden Kaymakam Yıldız, 20 yıldır köyde imamlık yapan Ali Bülbül’e oğlunun kazada şehit olduğunu söyledi. Üniversite öğrencisi Merve adında bir de kız çocukları bulunan Fatma- Ali Bülbül çifti acı haberin ardından sinir krizleri geçirdi.

Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Emniyet Müdürü Adnan Armağan Erdoğan ve AKP Uzunköprü İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz, şehit ailesinin evini ziyaret ederek başsağlığı diledi. Aslen Kütahya’nın Simav İlçesi’ne bağlı Samat Köyü’nden olan aile, cenazenin memleketlerinde toprağa verilmesini istedi. Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız, kendi makam aracını Ali ve Fatma Bülbül çiftine tahsis ederek, yarın İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde yapılacak törene katılmaları için İstanbul’a gönderdi.

kaza11

“TEK HEDEFİ POLİS OLMAKTI”

Maksutlu Köyü imamı olan baba Ali Bülbül, oğlunun polis olmayı çok istediğini ve hedefine ulaştığını ifade ederek, “Burak’ı Trakya’da dünyaya getirdik, burada yaşamını yitirdi. Kimsenin yapacak bir şeyi yok, sadece dua edin. Yarın İstanbul’da tören varmış, daha sonra memleketimize Kütahya’ya götüreceğiz. Komşular cenazenin buraya gelmesini istiyor ama daha fazla üzmeyelim kimseyi. Burada doğdu, büyüdü. Buranın evladı. Köyde herkesi anne baba gibi görüyordu. Her istediği eve girip çıkıyordu. Ama buraya getirsek iş uzayacak, çocuğum üzülecek. Sizler arkasından dua edin. Çok istemişti, ‘illa polis olacağım’ diye. Tek hedefim bu demişti, ulaştı hedefine. Sonra ‘motosiklete geçeceğim’ dedi. Bugün içinmiş her şey” diye konuştu.

Ali-Fatma Bülbül çifti, daha sonra İstanbul’a doğru yola çıktı. Şehit olan polis memuru Burak Bülbül’ün, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki törenin ardından memleketi Kütahya’nın Simav İlçesi’ne bağlı Samat köyünde toprağa verileceği öğrenildi.