Sözcü Plus Giriş

Diyarbakır’da baba-oğula infaz!

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nin Hacı Cemil Mezrası'nda dün gece silahlı kişilerce kaçırılan baba ile oğlu, bu sabah Hazro İlçesi'nin kırsal kesiminde elleri arkadan bağlı öldürülmüş olarak bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, jandarma ekipleri cinayetlerin terör saldırısı olup olmadığını araştırıyor. 

Güncellenme: 12:42, 26/08/2017
Diyarbakır’da baba-oğula infaz!

Diyarbakır’ın Lice ilçesi Kabakaya köyü Hacı Cemil mezrasında oturan ve geçen yıl soyadını değiştiren 62 yaşındaki Ömer Mazlum ve oğlu 34 yaşındaki Musa Demirbaş, dün gece saatlerinde evlerine gelen silahlı 2 kişi tarafından kaçırıldı. Kaçırılma olayının duyulması üzerine harekete geçen köylüler, silahlı kişileri takip etmeye başladı. Gece karanlığından faydanan silahlı kişiler, beraberindeki baba ve oğluyla birlikte izlerini kaybettirdi. Bunun üzerine kaçırılan kişilerin yakınları olayı jandarma ekiplerine bildirdi.

Foto: DHA

Foto: DHA

Jandarma ekipleri kaçırılan baba ve oğlunun bulunması için operasyon başlatırken, sabah saatlerinde Hazro ilçesine bağlı Çitlibahçe Köyü ile Ormankaya Köyü arasında bulunan bir bölgede 2 kişinin cesedinin bulunduğu ihbar edildi. Olay yerine giden Hazro İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, elleri arkalarından bağlanmış halde silahla öldürülmüş 2 kişinin cesetlerini buldu.

Foto: DHA

Foto: DHA

Bölgede olay yeri inceleme çalışması yapan jandarma ekipleri, cesetlerin silahlı kişiler tarafından kaçırılan Ömer Mazlum ve oğlu Musa Demirbaş’a ait olduğunu tespit etti. Baba ve oğlunun cesetleri buradan alınarak, otopsi yapılmak üzere Hazro Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Otopsi işlemleri sürerken ölenlerin yakınları da hastane önüne gelerek beklemeye başladı.

Foto: DHA

Foto: DHA

TERÖR SALDIRISI İHTİMALİ ARAŞTIRILIYOR

Olayla ilgili araştırmayı Hazro İlçe Jandarma Komutanlığı asayiş birimleri yaparken, baba ve oğulun öldürülmesinin terör saldırısı olup olmadığı araştırılıyor. Öldürülen baba ve oğlunu evlerinden alan kişilerin sivil kıyafetli olduğunu tespit eden jandarma ekipleri, saldırganların yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlattı. Operasyon kapsamında olay yerine giden yollar zırhlı araçlarla kontrol altına alınırken, gazetecilerin de cesetlerin bulunduğu noktaya gitmesine izin verilmedi. DHA

Yayınlanma Tarihi:12:59,