Antalya-Denizli yolu kar ve tipi nedeniyle tek yönlü trafiğe kapatıldı

Denizli-Antalya karayolu, kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma tek yönlü olarak kapatıldı. Cankurtaran bölgesinde birçok tır buzlanma sebebiyle yolda kaldı. Yolda kalan araçlara polis yardım ediyor. Zonguldak-Ankara karayolunda akşam saatlerinden itibaren kar etkisini gösterdi. Karayolunun kenarındaki bir dağdan kopan parçalar istinat duvarını çökertti.

Antalya-Denizli yolu kar ve tipi nedeniyle tek yönlü trafiğe kapatıldı

Denizli’de akşam saatlerinde başlayan sağanak yağmur yüksek kesimlerde yerini kara bıraktı.

Foto: DHA

Foto: DHA

Denizli-Antalya karayolu Cankurtaran mevkiinde etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle, Kazıkbeli Geçidi’nde araçlar yolda kaldı. Kar yağışının artması ile birlikte Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından kar küreme araçları çalışmalarını hızlandırdı.

Foto: DHA

Foto: DHA

Birçok araç kayganlaşan yolda ilerlemekte zorluk çekerken, bazı araçları ise vatandaşlar araçlardan inerek kar yağışında itekleyerek ilerletmeye çalıştı.

Foto: DHA

Foto: DHA

Yokuşta kalan araçlara trafik polisleri de yardım etti. Trafik ekipleri bölgede meydana gelen kazalar ve yolda kalan araçların kaldırılması için Antalya’dan Denizli yönüne trafiğe kapattı.

Foto: DHA

Foto: DHA

Denizli Bağbaşı ile Serinhisar Çaylıhanı mevkilerinde oluşturulan kontrol noktalarında tır ve çekiciler bekletiliyor, zincirsiz ve kış lastiği olmayan araçların da geçişine izin verilmiyor. Bazı vatandaşlar ise kar yağışı ile birlikte kar keyfi yaşamak için cankurtaran mevkiine gelmesi dikkat çekti.

ZONGULDAK-ANKARA YOLUNDA KAR ETKİLİ OLDU

Zonguldak-Ankara karayolunda akşam saatlerinden itibaren kar etkisini gösterdi. Karayolunun kenarındaki bir dağdan kopan parçalar istinat duvarını çökertti.

Foto: DHA

Foto: DHA

Kış mevsiminin etkisini göstermeye başlamasıyla birlikte kentin yüksek kesimlerinde kar etkisini gösterdi. Sahil kıyısına yakın bölgelerde sağanak yağış etkili olurken yüksek kesimlerde kar kalınlığı 10 santimetreyi buldu. Öte yandan Zonguldak-Ankara karayolunda da akşam saatlerinden itibaren kar etkisini gösterdi.

Foto: DHA

Foto: DHA

Sürücüler dikkatli ve tedbirli bir şekilde ilerleyebildi. Karayolunun 8. kilometresinde dağdan kopan parçalar küçük çapta heyelana neden oldu. İstinat duvarını yıkan toprak parçaları yola indi. Yetkililer karayolunda önlem alarak sürücüleri uyardı. Ajanslar

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...