Sözcü Plus Giriş

Ayvalık Şeytan Sofrası’nda yangın

Balıkesir' in Ayvalık ilçesi'nde Şeytan Sofrası olarak bilinen çam ve zeytin ağaçlarının bulunduğu bölgede yangın çıktı. Çıkan yangına 6 helikopterle havadan ve karadan müdahale edilerek yaklaşık 2 saatte kontrol altına alındı. Yangında 3 hektarlık alan zarar gördü.

17:39 -
Ayvalık Şeytan Sofrası’nda yangın

Yangına 6 helikopterle havadan ve karadan müdahale ediliyor.

 

Ayvalık’ta Hakkıbey Yarımadası Şeytan Sofrası’nın alt kısımlarında bulunan çam ve zeytin ağaçlarının yer aldığı bölgede, bugün saat 16.15’te, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın başladı.

resimid_3828886

Sitelerin de yer aldığı bölgeden yükselen dumanları görenler yangını söndürme ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine ekipler bölgede çalışma başlattı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği 3 araç, Ayvalık Orman İşletme Şefliği arazözleri, Belediye Kent Estetiği tankerleri karadan, Edremit’ten gelen 1 helikopter ise havadan müdahaleye başladı. Bölgede yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

resimid_3828922

KONTROL ALTINA ALINDI

Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’nde çam ve zeytin ağaçlarının bulunduğu bölgede çıkan yangın, karadan ve havadan yürütülen yoğun müdahalelerle söndürüldü.

resimid_3828727

Yangında 3 hektarlık alan zarar gördü. Bölgede soğutma çalışmaları sürdürülüyor.

AJANSLAR

resimid_3828726
Son güncelleme: android-time 11:15 18.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more